اخبار 25 8 آذر 14004:22 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 0 دقیقه
کپی شد!
0

لایه‌روبی دهانه‌های پل تاریخی شیخ در سنندج

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کردستان، گفت: در راستای حفاظت از میراث فرهنگی اقدام به لایروبی دهانه های پل تاریخی شیخ سنندج و قرار دادن لایه محافظ پلاستیک بر روی عرشه پل کرده ایم.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، عرفان مومن پور اظهار کرد: در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و حفاظت از میراث فرهنگی استان، توسط همکاران امور منابع آب شهرستان سنندج اقدام به لایروبی عمیق دهانه‌های پل و همچنین لایروبی بالادست، ما بین دو پل قدیم و جدید و پایین دست پل جدید تا پانصد متر پایین تر رفته‌ایم.

وی تصریح کرد: یکی از نقاط حادثه خیز سنندج، پل شیخ در پایاب سد قشلاق است که حجم خروجی سد قشلاق، رودخانه‌های ساتیله و خلیچیان و حوضه میانی تا پل شیخ از این محدوده عبور می‌کند.

معاون حفاظت و بهره برداری افزود: برای جلوگیری از تخریب پل و اثر بر پایین دست، شرکت آب منطقه‌ای و امور منابع آب شهرستان سنندج علاوه بر لایروبی گسترده، جهت جلوگیری از نفوذ آب به قسمت فوقانی و تخریب پل، اقدام به پهن کردن نایلون به صورت وسیع و قرار دادن آن بر روی عرشه کرده، همچنین جهت جلوگیری از تردد افراد بر روی پل، نوار خطر نیز در محدوده نصب شده است.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *