اخبار 26 9 آذر 140011:23 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

جبران خسارت حادثه سرخون بر عهده شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران است

جبران خسارت حادثه سرخون بر عهده شرکت خطوط  لوله و مخابرات نفت ایران است

ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرکل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری گفت: باتوجه به اینکه خسارت وارده به منطقه سرخون ناشی از حوادث طبیعی نبوده است، جبران خسارت باید از طریق شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران جبران شود.

خسرو کیانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه خسارت ناشی از شکستگی خط انتقال نفت مارون در منطقه سرخون از توابع بخش میانکوه شهرستان اردل برآورد شده است، اظهار کرد: میزان خسارت به منطقه حدود ۱۷۶ میلیارد تومان و میزان خسارت وارده به محیط‌زیست نیم میلیون دلار برآورد شد.

مدیرکل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری افزود: باتوجه به اینکه خسارت وارده به منطقه سرخون ناشی از حوادث طبیعی  نبوده است، جبران خسارت باید از طریق شرکت خطوط  لوله و مخابرات نفت ایران جبران شود.

وی با تاکید بر اینکه سازمان مدیریت بحران نیز روند جبران این حادثه را به‌عنوان یک حادثه گسترده پیگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: شرکت خطوط  لوله و مخابرات نفت ایران باید پاسخگوی حادثه شکستگی خط انتقال نفت مارون باشد و طبق ضوابط نمی‌تواند از عمل به وظایف خود در رابطه با این حادثه شانه خالی کند.

به گزارش ایسنا، لوله خط انتقال نفت مارون در آذرماه سال‌جاری  در منطقه سرخون بخش میانکوه اردل برای چندمین بار دچار شکستگی شد، در این حادثه خسارات فراوانی به محیط‌زیست، اراضی کشاورزی، منابع تامین آب، دامپروری، شیلات و … وارد شد و مردم این منطقه را دچار مشکلات فراوان کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *