اخبار 26 9 آذر 140011:27 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

نهمین هفته تظاهرات «جمعه خشم» در فلسطین/ زخمی شدن ده ها فلسطینی از جمله وزیر کار

نهمین هفته تظاهرات «جمعه خشم» در فلسطین/ زخمی شدن ده ها فلسطینی از جمله وزیر کار

شش شهروند فلسطینی در جریان درگیری‌های با نیروهای رژیم صهیونیستی در روستای «بیت دجن» واقع در شرق «نابلس» زخمی شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، در جریان درگیری‌های میان شهروندان فلسطینی با نیروهای رژیم صهیونیستی در روستای «بیت دجن» واقع در شرق «نابلس» شش فلسطینی از جمله وزیر کار تشکیلات خودگردان فلسطین زخمی شدند و چند تن دیگر به خاطر استنشاق گاز اشک‌آور دچار حالت خفگی شدند.

در همین راستا، نصر ابوجیش، مسئول کمیته دفاع و شهرک سازی در روستای «بیت دجن» در شرق «نابلس» خاطرنشان کرد، وزیر کار تشکیلات خودگردان فلسطین پس از مصدوم شدن بر اثر اصابت گلوله پلاستیکی نظامیان صهیونیستی و ضرب و شتم توسط آنها در جریان مشارکت در تظاهرات هفتگی علیه شهرک سازی صهیونیست‌ها در روستای بیت دجن به بیمارستان منتقل شد.

ابوجیش در ادامه افزود، پنج شهروند فلسطینی دیگر نیز به منظور درمان و معالجه به بیمارستان منتقل شدند که سه تن از آنها مورد اصابت گلوله مشقی نظامیان صهیونیست قرار گرفته و دو تن دیگر نیز مورد ضرب و شتم صهیونیست‌ها قرار گرفته بودند.

منابع محلی اعلام کردند، درگیری‌هایی بین جوانان فلسطینی و نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در جریان راهپیمایی هفتگی علیه شهرک سازی در روستای «بیت دجن» نابلس به وقوع پیوست.

از سوی دیگر، فلسطینی‌های ساکن اراضی اشغالی ۱۹۴۸ در تظاهرات هفتگی خود در اعتراض به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در شهر «أم الفحم» و روستای «جلجولیة» مشارکت کردند.

تظاهرات «جلجولیة» بنا به درخواست کمیته پیگیری و شورای محلی از مسجد «الروضة» پس از اقامه نماز جمعه آغاز شد و سپس معترضان به سمت خیابان اصلی این روستا حرکت و اقدام به بستن مسیرها کردند.

معترضان فلسطینی با در دست داشتن تصاویری از قربانیان جنایت‌های قتل و کشتار در روستای «جلجولیة» و نیز پلاکاردهایی، سیاست پلیس رژیم صهیونیستی در خصوص عدم مهار جنایت‌های این رژیم علیه فلسطینیان و جمع آوری سلاح‌های غیر مجاز را محکوم کردند.

در روستای «أم الفحم» نیز برای نهمین هفته متوالی صدها تن از شهروندان فلسطینی پس از اقامه نماز جمعه در میدان «البلدیة» به سمت ورودی این شهر رفتند و مسیرها را بستند.

هشتمین «جمعه خشم» شاهد مشارکت گسترده فلسطینیان بود و معترضان پرچم‌های فلسطین و نیز پرچم‌های سیاه در دست داشتند و با سر دادن شعارهایی جنایت‌های رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *