اخبار 27 11 آذر 14009:02 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

امسال ۲۰۰ کیلومتر شبکه برق در فارس بهینه‌سازی شد

امسال ۲۰۰ کیلومتر شبکه برق در فارس بهینه‌سازی شد

ایسنا/فارس معاون مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان فارس اعلام کرد که طی ۱۱ ماه منتهی به ابتدای اسفند امسال، بالغ بر ۲۰۰کیلومتر از شبکه برق فرسوده و ۱۶۷ دستگاه پست هوایی در این استان اصلاح و بهینه‌سازی شده است.

محمدعلی عزیزی چهارشنبه ۲۰ اسفند در جمع خبرنگاران افزود: این اقدام در راستای افزایش قابلیت اطمینان در مقابل حوادث، اصلاح و تقویت ولتاژ مشترکان، جمع‌آوری برق‌های غیرمجاز و جلوگیری از سرقت انرژی و کاهش تلفات انجام شده است.

وی با بیان اینکه تامین برق پایدار و تقویت ولتاژ با اصلاح و توسعه شبکه محقق می شود، اضافه کرد: از کل شبکه فرسوده بهینه شده، ۶۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی و ۱۴۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی را شامل شده است.

عزیزی به اجرای ۱۱۲ پروژه روشنایی معابر در استان فارس به ارزش ۹۴ میلیارد ریال نیز اشاره و اضافه کرد: هدف از این اقدامات ارتقاء رضایت شهروندان، تامین روشنایی معابر، ایجاد بستر مناسب اصلاح الگوی مصرف، کاهش تلفات انرژی و در نهایت تامین برق پایدار و مطمئن برای مشترکان بوده است.

او همچنین از اصلاح و بهینه سازی ۳۰ کیلومتر از شبکه های توزیع برق فشار متوسط و ضعیف شهرستان کازرون طی این مدت خبر داد و گفت: برای تامین برق ۴۹۶ مشترک در این شهرستان حدود ۱۷ هزار و ۴۰۰ متر شبکه فشار ضعیف، بیش از۱۴۰۰ متر شبکه فشار متوسط و ۲۸ دستگاه پست هوایی اجرا شده است.

معاون توزیع برق فارس گفت: بیش از ۹۲۰ کیلومترشبکه‌های توزیع برق شهرستان کازرون به کابل خودنگهدار مجهز شده است که این امر نقش مهمی در  افزایش قابلیت اطمینان در مقابل شرایط جوی و اتفاقات ناشی از برخورد اشیای خارجی و همچنین اصلاح ولتاژ مشترکان در این شهرستان دارد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *