اخبار 27 11 آذر 14008:11 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

انتقال آب دریای عمان به خراسان شمالی خواسته مردم استان است

انتقال آب دریای عمان به خراسان شمالی خواسته مردم استان است

ایسنا/خراسان شمالی نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و گرمه و جاجرم در مجلس گفت: انتقال آب از دریای عمان به خراسان شمالی خواسته مردم این استان است و طی مکاتبه ای نیز این امر به رئیس جمهور اعلام شده است.

محمد پاکمهر در سفر شهرستانی استاندار خراسان شمالی به گرمه در ۲۰ اسفندماه، با اشاره به اینکه انتقال آب از دریای عمان به استان یک تفکر ارزشمند است، اظهارکرد: انتقال این آب به شهرستان گرمه و جاجرم از سایر نقاط خراسان شمالی ضروری تر است.

وی افزود: ۹۰ درصد خراسان شمالی در اقلیم خشک قرار دارد و از ۱۱ دشت هشت دشت ممنوعه بحرانی است که دشت های گرمه و جاجرم ممنوعه بحرانی هستند و باید در صیانت و تداوم آب های زیرزمینی اهتمام جدی داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید سد گلمندره در شهرستان گرمه هرچه سریع تر به بهره برداری برسد، ادامه داد: شرکت آلومینیای جاجرم ساعتی بیش از ۱۲۰ متر مکعب آب مصرف می کند که این میزان، حجم زیادی از آب است، بنابراین باید تلاش کنیم تا اندک آبی که از بارندگی در این منطقه جمع می شود، حفاظت کنیم.

پاکمهر تصریح کرد: ساخت تصفیه خانه در شهرهای گرمه، ایور و درق یکی دیگر از ضروریاتی است که باید به آن توجه شود و اگر به این اصل مهم نیز بی توجهی شده، امری اشتباه است.

وی به راه دسترسی میامی به گرمه و جاجرم نیز اشاره کرد و گفت: این راه مسیر توسعه شهرستان های جنوب استان است و باید اتفاق افتد و برای سال آینده برای این مسیر بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *