اخبار 27 11 آذر 14008:51 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

تدوین «سند توسعه فرهنگی قزوین» از مصوبات شاخص شورای فرهنگ عمومی است

تدوین «سند توسعه فرهنگی قزوین» از مصوبات شاخص شورای فرهنگ عمومی است

ایسنا/قزوین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: جلسات شورای فرهنگ عمومی قزوین مصوبات شاخصی داشته که از جمله آن‌ها می‌توانیم به تدوین سند توسعه فرهنگی استان در ۲ فاز مستقل، اندازه‌گیری شاخصه‌های فرهنگی استان، اجرایی کردن بیانیه گام دوم اشاره کنیم.

محمدحسین اسماعیلی چهارشنبه ۲۰ اسفند در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قزوین که در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری برگزار شد با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود، گفت: شورای فرهنگ عمومی در سال ۶۵ به‌صورت رسمی آغاز به کار کرد و در سال ۷۲ نیز در با ریاست نماینده ولی فقیه در استان‌ها و نایب‌رئیسی استانداران آغاز به کار کرد. این شورا در سال ۷۸ فعالیت خود را به صورت رسمی در استان قزوین آغاز کرده و تا به امروز ۱۱۳ جلسه از آن برگزار شده است.

وی ادامه داد: نیمه دوم سال ۹۸ با همراهی دستگاه‌های فرهنگی رشد خوبی را در شورای فرهنگ عمومی استان و شهرستان‌ها شاهد بودیم به گونه‌ای که ۱۰ جلسه با ۲۰ دستور جلسه و ۷۶ مصوبه همراه بوده که ۶۸ مصوبه آن اجرایی شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با بیان اینکه جلسات شورای فرهنگ عمومی استان قزوین به‌صورت منظم در حال برگزاری است، خاطرنشان کرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته بر اساس خروجی مطلوب این جلسات و مصوبات آن، استان قزوین در ۶ ماهه نخست سال ۹۹ جایگاه دوم و از ابتدای سال ۹۹ تا پایان آذر ماه نیز جایگاه چهارم را از آن خود کرده است. همچنین استان قزوین در تعداد اخبار شورای فرهنگ عمومی جایگاه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

وی تشریح کرد: جلسات شورای فرهنگ عمومی استان قزوین مصوبات شاخصی داشته است که از جمله آن‌ها می‌توانیم به تدوین سند توسعه فرهنگی استان در ۲ فاز مستقل، اندازه‌گیری شاخصه‌های فرهنگی استان، اجرایی کردن بیانیه گام دوم و تعیین وظایف هر دستگاه، ساماندهی تبلیغات محیطی شهرها، توسعه کانون‌های فرهنگی مساجد و تشکیل کارگروه‌های تخصصی اشاره کنیم.

اسماعیلی متذکر شد: تشکیل شورای فرهنگ عمومی در شهرستان‌ها و شهرهای استان قزوین از دیگر اقدامات خوب این شورا بوده است که شورای فرهنگ عمومی اقبالیه، معلم کلایه و شهرستان البرز عملکرد بهتری نسبت به دیگر شوراها داشته‌اند.

به گزارش ایسنا، سند توسعه فرهنگی استان قزوین نخستین دستور جلسه‌ شورای فرهنگ عمومی استان قزوین بود که توسط مجری طرح جهاد دانشگاهی استان ارائه شد. همچنین در این شورا مصوب شد با اعتبار تخصیص یافته از سوی سازمان برنامه و بودجه، اطلس قرآنی با تلاش جهاد دانشگاهی قزوین اجرایی شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *