اخبار 27 11 آذر 14008:36 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

نصب بیش از ۱۰۰۰ المان در گلزار شهدای بهشت رضا(ع) مشهد

نصب بیش از ۱۰۰۰ المان در گلزار شهدای بهشت رضا(ع) مشهد
عکس تزئینی است

ایسنا/خراسان رضوی شهرداری مشهد از نصب ۱۰۰۰ المان آلومینیومی و ۱۴۴ المان فیروزه‌ای در گلزار شهدای بهشت رضا(ع) مشهد خبر داد.

شهرداری مشهد اعلام کرد که از سال گذشته تا نیمه اسفندماه سال جاری ۱۰۴۱ المان آلومینیومی و ۱۴۴ المان فیروزه‌ای در گلزار شهدای بهشت رضا (ع) نصب شده است.

این اقدام بر اساس طرح «هر مزار شهید یک موزه» و از شهریورماه سال گذشته آغاز شده و توسط سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد و با مشارکت فرهنگسرای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، بنیاد شهید و سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری مشهد، در سال گذشته ثبت نام برای نصب المان‌ها بر مزار شهیدان آغاز شد. بدین‌گونه که والدین و یا همسر شهید تقاضای خود را ثبت می‌کردند و از بین هفت المان اعلام شده یکی را به دلخواه انتخاب می‌کردند. اگر شهیدی مجرد باشد و یا مادر و پدر او در قید حیات نباشد، برادر و یا خواهر او می‌توانند برای نصب المان بر سر مزار شهید خود، ثبت نام کنند.

در سال جاری با توجه شیوع ویروس کرونا ثبت نام‌ها به صورت اینترنتی انجام می‌شود. فرم‌ها پس از ثبت در فرهنگسرا جهت تأیید به بنیاد شهید و امور ایثارگران ارسال خواهد شود و پس از طی کردن فرآیند تأیید مجدد به فرهنگسرا تحویل داده می‌شود و پس از تأیید توسط فرهنگسرا جهت نصب المان در اختیار سازمان فردوس‌ها قرار می‌گیرد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *