اخبار 27 11 آذر 14009:47 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

کمک ۱۰ میلیارد تومانی استان به احداث زائرسرای خراسان جنوبی در مشهد

کمک ۱۰ میلیارد تومانی استان به احداث زائرسرای خراسان جنوبی در مشهد

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی از کمک ۱۰ میلیارد تومانی استان به احداث زائر سرای خراسان جنوبی در مشهد مقدس خبر داد.

حمید ملانوری، امروز چهارشنبه ۲۰ اسفند در جلسه هم اندیشی هیئت مدیره بنیاد زائر کشور که پیرامون بررسی روند اجرای عملیات احداث زائر سرای خراسان جنوبی در مشهد برگزار شد، اقدامات انجام شده را قابل تقدیر خواند و گفت: اصل و اساس کار در احداث زائر سراها بر مبنای کارهای خیرخواهانه است.

به گزارش ایسنا، وی بزرگترین نعمت ایرانی‌ها را وجود مضجع شریف حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و امامزادگان دانست و ادامه داد: این مکان های مقدس پناهگاه مردم می باشند.

استاندار تصریح کرد: مسئولان مکلفند در کنار مردم، با تعامل و هم افزایی ساخت زائر سرا را همراهی کرده و روند اجرای کار را شتاب ببخشند.

ملانوری افزود: با گذشت ۴۲ سال از پیروزی انقلاب، هنوز هم گروه هایی داریم که توفیق زیارت آستان مقدس امام رضا(ع) را نداشته‌اند و این زائر سرا می‌تواند نیاز عمده این عزیزان را برطرف کند.

وی به اعتبار مورد نیاز این پروژه جهت تکمیل و بهره برداری اشاره کرد و افزود: این پروژه ۴۰ میلیارد تومان هزینه‌ دارد که ۳۰ میلیارد تومان آن توسط بنیاد زائر در قالب تسهیلات و کمک های خیرین پرداخت می‌شود و بقیه نیز با بهره گیری از ظرفیت ماده ۹۷ تأمین خواهد شد که در این زمینه سازمان مدیریت و برنامه ریزی مکلف است پیگیری های لازم را انجام دهد.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه کمک‌های استان به صورت نقدی و همچنین در قالب کالاهای مورد نیاز اهدا خواهد شد، یک میلیارد تومان به صورت نقدی و ۵۰۰ تن سیمان به پروژه اهدا کرد.

گفتنی است؛ این جلسه که با حضور امیدی؛ جانشین مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری حرم‌های مطهر و اعضای بنیاد زائر استان همراه بود، به بحث و رایزنی درخصوص وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه زائرسرا و ارائه راهکارهایی برای شتاب بخشی به روند اجرای کار گذشت.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *