اخبار 27 11 آذر 14007:42 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

۶۰۰۰ کودک فلسطینی از سال ۲۰۱۵ میلادی بازداشت شده‌اند

۶۰۰۰ کودک فلسطینی از سال ۲۰۱۵ میلادی بازداشت شده‌اند

باشگاه اسیران فلسطین اعلام کرد که مسؤلان رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۱۵ میلادی تا اواخر ماه فوریه ۲۰۱۹ نزدیک به ۶۰۰۰ کودک فلسطینی را بازداشت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، باشگاه اسیران فلسطینی در گزارشی به مناسبت روز کودک فلسطینی که مصادف با پنجم آوریل است، اعلام کرد که ۲۵۰ کودک و نوجوان زیر ۱۸ سال فلسطینی در زندان‌های “عوفر”، “مجدو” و “الدامون” رژیم صهیونیستی در شرایط سختی به سر می‌برند.

این باشگاه همچنین اعلام کرد، مسؤولان رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۱۵ میلادی تا اواخر ماه فوریه ۲۰۱۹ نزدیک به ۶۰۰۰ کودک فلسطینی را بازداشت کرده‌اند که ۹۸ درصد آن‌ها در معرض شکنجه روحی و بدنی قرار داشته‌اند.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است که مقامات رژیم صهیونیستی حق کودکان فلسطینی بازداشت شده به شیوه‌هایی نقض می‌کنند که از جمله آن‌ها بازداشت شبانه کودکان از منازلشان و انتقال آن‌ها به بازداشتگاه و مراکز بازجویی، محرومیت آن‌ها از غذا و آب آشامیدنی، به کار بردن الفاظ زشت درخصوص آن‌ها، تهدید و ترساندن آن‌ها، اعتراف‌گیری از این کودکان با تحت فشار قرار دادن و تهدید کردن آن‌ها و مجبور کردنشان به امضای اعترافات نوشته شده به زبان عبری بدون ترجمه آن‌ها و نیز محرومیت این کودکان فلسطینی از حق و حقوق قانونی‌شان درخصوص حضور یکی از اعضای والدین یا وکیل طی بازجویی است.

باشگاه اسیران فلسطینی از نهادهای حقوقی بین‌المللی و در راس آن صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) خواست تا اقدامات لازم را درخصوص این نقض‌ حقوق کودکان فلسطینی اسیر در زندان‌های اسرائیلی اتخاذ کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *