اخبار 28 12 آذر 14006:54 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

نقش معلم در جامعه، حذف‌شدنی نیست

نقش معلم در جامعه، حذف‌شدنی نیست

ایسنا/آذربایجان شرقی وزیر آموزش و پرورش با بیان این‌که خلاقیت، نوآوری و ظرفیت‌های ذهنی انسان‌ها در تغییرات بروز می‌دهد، افزود: نقش معلم در جامعه قابل کاهش و حذف شدن نیست.

محسن حاجی میرزایی در نشستی با دانش آموزان منتخب آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه خلاقیت، نوآوری و ظرفیت‌های ذهنی انسان‌ها در تغییرات بروز می‌دهد، افزود: با شیوع کرونا، در معرض یک تغییر بزرگ جهانی قرار گرفتیم.

وی با اشاره به اینکه کرونا همه مناسبات جمعی را تحت تاثیر قرار داده و به آموزش یک ضربه اساسی زده است، افزود: تلاش ما این است که جلوی افت آموزش و پرورش را در تاثیرپذیری از شرایط شیوع کرونا بگیریم.

وی با بیان اینکه این فضا در کنار همه تهدیداتی که داشته، فرصت‌های طلایی نیز دارد، یادآور شد: ما باید در عرصه فضای مجازی خودمان را تقویت کنیم، چرا که آینده در این فضا اتفاق می‌افتد.

به گفته‌ی وزیر آموزش و پرورش، تعادل‌های جدید بعد از کرونا، باید با کیفیت مطلوب و برنامه ریزی انجام شده، شکل بگیرد.

وی اضافه کرد: نگرش ما به مقوله تعلیم و تربیت باید تغییر کند، چراکه ما در آموزش با انباشت اطلاعات مواجه بودیم که در حال تغییر آن هستیم.

وی خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین برای سمت و سو دادن به این نظام است و هدف نیز تربیت دانش آموزان خلاق و جامعه پذیر و آینده ساز است.

حاجی میرزایی با یادآوری اینکه همه مفاهیم درسی ذیل تربیت است، گفت: هر مدرسه کانونی است برای فهمیدن، هر درس موضوع یک سنجش است.

وی خبر داد: ما در آموزش و پرورش سامانه‌های زیادی داریم که در حال تجمیع آنها در یک سامانه جامع هستیم.

به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان، نشست وزیر آموزش و پرورش با دانش آموزان منتخب آذربایجان شرقی (کیفیت آموزشی در زیست بوم جدید) بعد از ظهر روز دوشنبه 18 اسفند ماه در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *