اخبار 29 13 آذر 140010:42 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

تجهیزات جدید از خراسان رضوی وارد گلستان می‌شود

تجهیزات جدید از خراسان رضوی وارد گلستان می‌شود
شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان با حضور استاندار خراسان رضوی و سرپرست استانداری گلستان و مدیران ارشد مرتبط هر دو استان عصر روز گذشته برگزار شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از استانداری گلستان، میرمحمد غراوی در این جلسه تصریح کرد: با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) 4 هزار پک لوازم خانگی، با همکاری بانک پاسارگاد 800 پک لوازم خانگی و با مساعدت بنیاد مستضعفان نیز هزار پک لوازم خانگی بین مردم آسیب دیده از سیلاب توزیع خواهد شد.

وی افزود: ما از استانداری خراسان رضوی می خواهیم در ارسال اقلام و کمک های مردمی 4 کالای اساسی را مورد توجه داشته باشند و یقیناً ما این اقلام را با نظارت آنان توزیع خواهیم کرد.

سرپرست استانداری گلستان با اشاره به نیازهای مردم منطقه یادآور شد: با توجه به نیاز روزانه مردم به غذا لازم است دو آشپزخانه در شهرهای گمیشان و آق قلا فعال شوند.

غراوی با بیان نیازهای لجستیک در سیلاب، گفت: اصلی ترین مسئله ما در حال حاضر خروج آب از منازل و معابر است و به همین دلیل نیاز جدی به پمپ های فشار قوی و دستگاه های نظافتی داریم.

سرپرست استانداری گلستان با تاکید بر اهمیت تمرکز در ارسال کمک های مردمی و دستگاهی به سیل زدگان استان، اظهار کرد: تلاش کردیم تمامی کمک ها از طریق هلال احمر استان دریافت و توزیع شود تا با پرهیز از پراکنده کاری اطمینان داشته باشیم که وسایل مورد نیاز به دست آسیب دیدگان می رسد.

همچنین در این جلسه استاندار خراسان رضوی که از سوی وزیر کشور به عنوان استان معین گلستان در سیلاب تعیین شده، اظهار کرد: بازدید امروز ما از منطقه نشان می دهد که باید هدف اصلی خود را خروج آب از منازل مردم قرار دهیم و بر همین اساس 20 دستگاه پمپ در سایزهای مختلف به گلستان ارسال می شود.

رزم حسینی تصریح کرد: ما به عنوان استان معین و پشتیبان در کنار گلستان هستیم و نمایندگانی را در این استان قرار خواهیم داد که خواسته های گلستان را به ما منتقل کنند و کمک های ارسالی را ساماندهی کنند.

وی افزود: تا کنون کمک هایی که به گلستان صورت گرفته شکل معمول امداد رسانی را داشته و حتی در همین شرایط نیز از 1100 تن کمک های غذایی، بهداشتی و سایر اقلام امدادی در قالب 151 کامیون ارسال شده از خراسان رضوی به مناطق سیل زده کل کشور، 893 تن در قالب 123 کامیون به استان گلستان ارسال شده است.

استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: از ابتدای وقوع سیل تاکنون 515 نفر نیروی عملیاتی از خراسان رضوی به مناطق سیل زده گلستان اعزام شده اند که از این تعداد اکنون 262 نفر در منطقه مستقر هستند و علاوه بر این، تعداد چهار فروند بالگرد و 131 دستگاه انواع ماشین آلات به گلستان اعزام شده است.

وی ادامه داد: 20 دستگاه کفی، 40 دستگاه پل توسط ارتش، 5 بیل بکهو، 10 بیل زنجیری، یک تریلی لوازم التحریر، یک اکیپ از بهزیستی، 5 اکیپ از دانشگاه علوم پزشکی نیز به استان گلستان اعزام خواهد شد.

رزم حسینی یادآور شد: با همکاری تولیت آستان قدس رضوی روزانه 5 هزار پرس غذا بین سیلزدگان توزیع خواهد شد.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *