اخبار 29 13 آذر 140010:39 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

مهلت ثبت‌نام آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی تا دوشنبه

مهلت ثبت‌نام آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی تا دوشنبه

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش جزئیات ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی را اعلام کرد.

عباس سلطانیان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ارسال دستورالعمل آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان و نمونه دولتی در پنجم فروردین سال جاری از سوی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: پذیرش دانش‌آموزان در سال تحصیلی 99-98 و فرآیند ثبت نام دانش آموزان متقاضی ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی و دبیرستان های استعدادهای درخشان بر اساس این دستورالعمل خواهد بود.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل ارسالی به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها، تمامی فرآیندها اعم از ثبت‌نام اینترنتی داوطلبان، تهیه و صدوراقلام پیش از آزمون، چاپ، بسته‌بندی و ارسال دفترچه‌های سؤالات براساس حوزه‌بندی و همچنین تصحیح پاسخ‌برگ‌ها، اعلام نتیجۀ آزمون و پاسخ‌گویی به درخواست‌های تجدید نظر، به‌صورت ستادی و متمرکز، با همکاری، هماهنگی و نظارت مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات، مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان و دفاترذیربط معاونت آموزش متوسطه، با تأیید مرکز حراست صورت می‌گیرد.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش در ادامه به نحوه ثبت نام دانش آموزان مدارس خارج از کشور، اشاره کرد و گفت: مسئولیت اطلاع رسانی به دانش آموزان مدارس خارج از کشور درباره ثبت نام و شرکت در آزمون بر عهدۀ مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور خواهد بود.

به گفته وی، دانش‌آموزان مدارس داخل و خارج از کشور به صورت همزمان در داخل کشور برگزار خواهد شد.

سلطانیان همچنین گفت: زمان توزیع کارت و تاریخ برگزاری آزمون دفترچۀ راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی، از طریق سامانۀ ثبت‌نام به نشانی azmoon.medu.ir در اختیار داوطلبان ( داخل و خارج از کشور) قرار گرفته است و مشخصات و ظرفیت پذیرش مدارس استعدادهای درخشان ونمونه دولتی سراسر کشور، هنگام ثبت‌نام برای داوطلبان قابل مشاهده است.

سلطانیان این را هم گفت که ثبت‌نام داوطلبان آزمون ورودی پایۀ دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی،از روز دوشنبه 19 فروردین شروع شده و تا روز دوشنبه 26 فروردین ادامه دارد و از طریق سامانۀ ثبت‌نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تمامی فرآیند ثبت نام به صورت اینترنتی توسط داوطلبان انجام خواهد می پذیرد گفت: مدارس محل تحصیل داوطلبان، در این خصوص هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

سلطانیان ادامه داد: زمان برگزاری آزمون ورودی پایۀ دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی رأس ساعت 9 صبح روز جمعه 31 خرداد ماه سال جاری در سراسر کشور به‌صورت هم‌زمان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، تمامی دانش آموزانی که در سال تحصیلی 98- 1397 در پایه نهم مشغول به تحصیل هستند، مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هستند و رقابت علمی برای ورود به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی، در بین دانش‌آموزان شهر و شهرستان، بدون درنظر گرفتن منطقه یا ناحیه خواهد بود.

همچنین دانش‌آموزان عشایری به دلیل کوچ‌ رو بودن، در هر منطقه‌ای در سطح استان مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون خواهندبود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *