اخبار 29 13 آذر 140011:35 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

چرا حضرت ابوالفضل(ع) را باب الحوائج می‌نامند؟

چرا حضرت ابوالفضل(ع) را باب الحوائج می‌نامند؟
امام جمعه موقت کرمانشاه گفت: حضرت ابوالفضل (ع) با وجودی که امام نیستند، اما دارای جایگاه والایی نزد خداوند تبارک و تعالی بوده و از این جهت به مقام باب الحوائج نائل آمده‌اند.
آیت الله محمد حجتی  به مناسبت روز ولادت حضرت ابوالفضل(ع) در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه اولیای خداوند با اذن و رضایت پروردگار می‌توانند مشکل‌گشا و باب‌الحوائج مردم باشند، اظهار کرد: باب الحوائج یعنی درهای حاجت، به این معنا که هر که حاجتی دارد، می‌تواند با توسل به ایشان حاجتش را از خداوند تبارک و تعالی بگیرد.
حجتی ادامه داد: حضرت ابوالفضل(ع) به جهت اینکه مقرب درگاه الهی است، باب‌الحوائج خوانده می‌شود و می‌توان با توسل به آن حضرت، حاجت خویش را گرفت.
حجتی اضافه کرد: شاید دلیل اینکه چنین مقامی به حضرت ابوالفضل داده شده به خاطر ایثار و فداکاری ایشان باشد، چون عبد صالح خدا بوده و از اولی الامر پیروی کرده و دنیا را به آخرت فروخته و چنین مقامی پیدا کرده است.
وی در ادامه با بیان اینکه حضرت ابوالفضل(ع) دومین شخصیت بزرگ و تأثیرگذار در حادثه کربلا هستند، گفت: نام ایشان آشناترین نام بعد از امام حسین(ع) در روز عاشورا و در سرزمین کربلا بوده و خیلی از مورخان و علما اعتقاد دارند در حادثه عاشورا بعد از حضرت سید الشهدا(ع) مقامی بالاتر از مقام حضرت ابوالفضل(ع) نداریم.
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *