اخبار 29 13 آذر 140010:58 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

افزایش 20 درصدی اقامت گردشگران در بجستان

افزایش 20 درصدی اقامت گردشگران در بجستان
فرماندار و رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان بجستان از رشد ۲۶ درصدی گردشگری و رشد ۲۰ درصدی اقامت در شهرستان بجستان در نوروز امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی حسین ابراهیمی عنوان کرد: نزول نعمت الهی و تاثیر آن بر طبیعت بجستان یکی از دلایل  افزایش بازدید از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شهرستان بوده که بیشترین بازدید جاذبه‌های تاریخی و طبیعی از کاروانسراها، مساجد جامع، بقاع متبرکه، مناطق کویری و حفاظت شده شهرستان صورت گرفته که نسبت به سال گذشته 26 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در ایام تعطیلات بیش از 12 هزار نفر در اماکن اسکان از جمله مدارس، خوابگاه‌های شبانه روزی، اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی، مهمان‌پذیرها، پارک‌ها و کمپ‌های موقت شهرستان اسکان یافتند که با افزایش 20 درصدی همراه بوده است.

ابراهیمی گفت: از دیگر برنامه‌ها و اقدامات تاثیر گذار در ایام تعطیلات برگزاری جشن‌های نوروزگاه و همایش‌های پیاده‌روی خانوادگی همراه با بازی‌های بومی، محلی در سطح شهر و روستاها به منظور نشاط اجتماعی و معرفی بیشتر شهرستان بود و ایجاد اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی نیز در جذب و ماندگاری مسافران و گردشگران موثر واقع شد.

شهرستان بجستان در فاصله 280 کیلومتری جنوب غربی مشهد به عنوان یکی از دروازه‌های ورودی خراسان رضوی است که مسافران چندین استان جنوبی و مرکزی کشور از این مسیر به مشهد مقدس مشرف می‌شوند؛ همچنین این شهرستان دارای آثار تاریخی و طبیعی متعدد است.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *