اخبار 30 14 آذر 14005:22 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

تصمیم نخست وزیر سابق تشکیلات خودگردان برای شرکت در انتخابات با لیست مستقل

تصمیم نخست وزیر سابق تشکیلات خودگردان برای شرکت در انتخابات با لیست مستقل

نخست وزیر پیشین تشکیلات خودگردان فلسطین از قصد خود برای تشکیل فهرست انتخاباتی جهت مشارکت در انتخابات آتی فلسطین خبر داد و گفت، این فهرست شامل شخصیت‌های مستقل و سایر افراد وابسته به حزب خواهد بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از ارم نیوز، سلام فیاض، نخست وزیر پیشین تشکیلات خودگردان فلسطین در صفحه کاربری خود در فیسبوک نوشت: آنچه که من بر روی آن کار و تلاش می‌کنم، تشکیل فهرستی از شخصیت‌های مستقل است.

وی در ادامه افزود، فراکسیون پارلمانی او امتداد هیچ سازمان یا گروهی نخواهد شد.

فیاض همچنین تصریح کرد: من تاکید می‌کنم که ما با شفافیت و افتخار در انتخابات شرکت خواهیم کرد و قبل از انتخابات با هیچ لیست دیگری هماهنگ نخواهیم شد و پس از انتخابات نیز بخشی از هیچ ائتلاف اکثریتی نخواهیم شد.

نخست وزیر سابق تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین گفت: چالش‌هایی که در این مرحله با آن رو به رو هستیم، دولت وحدت ملی را می‌طلبد که مشارکت کامل در تصمیم‌گیری از سوی تمامی طیف‌های نظام سیاسی فلسطینی را تضمین کند نه دولت اکثریت. این مسأله موضع اصلی و قطعی است.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اواخر دی‌، موعد برگزاری انتخابات پارلمانی، ریاست تشکیلات خودگردان و شورای ملی را تعیین کرد و طی حکمی، اعلام شد که انتخابات پارلمانی در تاریخ ۲۲ ماه مه ۲۰۲۱ (یکم خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاستی ۳۱ ژوئیه ( ۹ مرداد ۱۴۰۰) و شورای ملی ۳۱ اوت (نهم شهریور) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.