اخبار 31 15 آذر 14005:02 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

روند افزایشی کرونا در ۴شهرستان کهگیلویه و بویراحمد نگران کننده است

روند افزایشی کرونا در ۴شهرستان کهگیلویه و بویراحمد نگران کننده است

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: روند افزایشی کروناویروس در ۴ شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد نگران کننده است.

“دکتر پرویز یزدانپناه” از افزایش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و افزود: متاسفانه در طی ٢٤ساعت گذشته دکتر محمد زارعی از پزشکان خوش اخلاق که متخصص داخلی بودند و در بیمارستان های یاسوج درمان بیماران کرونایی را انجام می داد و جان بسیاری از هم استانی ها را نجات داده بود خود قربانی کرونا شد و به خیل شهدای سلامت میهن پیوست.
وی تصریح کرد: هم اکنون ۱۶۸ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۳۳ نفر مبتلای قطعی و ۱۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۲۵ هزار و ۱۵۳ مورد گزارش شده است.
دکتر پرویز یزدانپناه تاکید کرد: از ۱۴۳۷  نمونه دریافت شده که حدود ۱۰ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مربوط در کهگیلویه، بویراحمد، گچساران، دنا و بقیه در سایر شهرستان های استان هستند، بیشترین درصد موارد مثبت تست pcr  در شهرستان کهگیلویه(٢٧ درصد)، گچساران( ٢٠ درصد) ،بویراحمد(١٦ درصد)، دنا (١٦ درصد) می باشد که روند افزایشی بیماری در ۴ شهرستان فوق بخصوص کهگیلویه نگران کننده می باشد و احتمالا وضعیت شهرستان کهگیلویه بزودی قرمز خواهد شد.
وی بیان کرد: مردم اگر دچار ساده انگاری، سهل انگاری و کاهش حساسیت نسبت به رعایت اصول بهداشتی  شوند ممکن است در شروع سال جدید با موج شدیدتری از این ویروس مواجه شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: تا انجام واکسیناسیون و شکستن زنجیره انتقال، چندین ماه زمان لازم است و در این مدت وظیفه همه افراد جامعه رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک، رعایت بهداشت فردی و عدم حضور در هر تجمعی می باشد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر یزدانپناه خاطرنشان کرد: از مردم شریف استان می خواهیم که به احترام شهدای سلامت و زحمتکشان عرصه بهداشت و درمان، سلامت خود، خانواده، مردم و کادر بهداشت و درمان را بخطر نیاندازید و رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی را در هر حالتی بنمایید.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *