اخبار 32 17 آذر 14004:47 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

داوران باشرف زیادی داریم

داوران باشرف زیادی داریم

ایسنا/فارس سرمربی چوکای تالش به رغم آنکه تیمش در آخرین دقیقه دیدار مقابل قشقایی شیراز، از روی نقطه پنالتی یک گل دریافت کرد، از تیم داوری قدردانی و تاکید کرد که همه باید بدانند داوران باشرفی داریم.

دیدار تیم های قشقایی شیراز و چوکای تالش از هفته شانزدهم لیگ دسته اول فوتبال کشور، عصر روز سه شنبه ۱۲ اسفند در ورزشگاه پارس شیراز با تساوی یک یک به پایان رسید. چوکا تا دقیقه ۹۴ با یک گل از قشقایی پیش بود و می توانست خود را منطقه سقوط بیرون بکشد، اما اعلام یک ضربه پنالتی و گل تساوی قشقایی، دو امتیاز ارزشمند را از کیسه نماینده گیلان خارج کرد.

با این حال، علی لطیفی سرمربی تیم چوکا گلایه ای از داوری نداشت و از آنها تمجید کرد و گفت: من گاهی از داوران گلایه می کنم اما همیشه گفته ام که پاک ترین داوران دنیا، داوران ایرانی هستند. آنها گاهی اشتباه می کنند که غیر عمدیست.

وی سپس از روی کاغذی که در دستش بود، اسامی داوران و ناظران مسابقه را یک به یک خواند و گفت: دوست دارم این اسامی را بگویم تا کمیته داوران بداند که ما داوران با شرف زیادی داریم.

لطیفی گفت: آقای رضا قاسمی که داور این مسابقه بود، دوست صمیمی آقای هرمزی(سرمربی قشقایی) است اما امروز عالی قضاوت کرد. اگر پنج گل هم خورده بودیم می گفتم ایشان یکی از با شرف ترین داوران ماست. آنها سر تیم ما را به دلیل اینکه تیم بی بضاعتی هستیم، نبریدند و از شرافت داوری و انسانیت دفاع کردند.

لطیفی در خصوص مسائل فنی مسابقه هم گفت: با توجه به اتفاقات عجیبی که در تیم ما افتاده، مجبور شدیم دو بازیکنمان را کنار بگذاریم و از طرفی، به دو بازیکن دیگرمان هم اجازه بازی ندادند. ضمن اینکه تیم ما از ابتدا به شکلی بسته شده که مجبور هستم از پنج بازیکن در پست های غیرتخصصی استفاده کنم. در هر بازی هم مدام جایشان را با یکدیگر عوض می کنیم.

او که سابقه حضور در جام جهانی ۹۸ فرانسه را دارد، با اشاره به اینکه نمایش تیمش مقابل قشقایی یکی از ضعیف ترین بازی های چوکا تا اینجای فصل بوده، افزود: ما یقه تمام تیم های مدعی را گرفته ایم اما در این بازی خوب نبودیم. البته تا لحظات پایانی پیروز میدان بودیم اما این پنجمین بار است که در آخرین دقایق گل می خوریم.

لطیفی درباره علت تکرار شدن این اتفاق برای تیمش گفت: آقای فیروز کریمی استاد من بودند و اگر یادتان باشد همیشه در دقایق پایانی از کنار زمین به رختکن می رفتند. یک بار علت این کار را از ایشان پرسیدم. آقای کریمی گفت دقایق پایانی متعلق به بازیکنان باتجربه تیم است. بازیکنان جوان و خسته در دقایق پایانی، دیگر صدای من را نمی شوند. این بازیکنان بزرگ تیم هستند که باید در دقایق آخر تیمشان را جمع کنند. حالا پس از چندسال به این حرف استاد عزیزم رسیده ام و باید بگویم در این دقایق کاری از دست من بر نمی آید. ضمن اینکه دست من برای تعویض کردن هم خالیست و نمی توانستم تغییر خاصی در ترکیب تیمم به وجود بیاورم.

سرمربی تیم چوکای تالش افزود: در تیم من بازیکنان جوانی هستند که آینده فوتبال تالش را می سازند. با وجود اینکه مدیران قبلی باشگاه، تیم امید را تشکیل ندادند، اما به همین جوان ها باور داریم و به مردم تالش قول می دهم در ادامه فصل، چوکا به بهترین تیم تبدیل می شود و فصل آینده برای لیگ برتر خواهیم جنگید.

به گزارش ایسنا، تیم چوکا با این تساوی ۱۵ امتیازی شد و در پایان هفته شانزدهم، در رتبه شانزدهم باقی ماند. تیم های شانزدهم، هفدهم و هجدهم این رقابت ها به لیگ دسته دوم فوتبال کشور سقوط خواهند کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *