اخبار 33 18 آذر 140011:39 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

فروش ۳۵۵ میلیون تومان صنایع دستی استان مرکزی در نوروز 98

فروش ۳۵۵ میلیون تومان صنایع دستی استان مرکزی در نوروز 98
معاون میراث فرهنگی استان مرکزی از فروش 355 میلیون تومانی صنایع دستی در ایام نوروز 98 خبر داد.
به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان، قاسم کاظمی ضمن اعلام این خبر گفت:  امسال ۳ بازارچه به تعداد بازارچه های صنایع دستی استان افزوده شد.
کاظمی با بیان اینکه رونق بازار کار هنرمندان صنایع دستی همواره در اولویت های این اداره کل قرار گرفته است، اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی استان همواره در تلاش است تا با هموار سازی فضای کسب و کار هنرمندان صنایع دستی، زمینه لازم را برای رشد اقتصادی و رونق تولید هنرمندان فراهم سازد.
در سال جاری که رونق تولید در راس امور نهادهای دولتی و غیر دولتی کشور قرار گرفته است، برپایی نمایشگاه های صنایع دستی فرصت عرضه و فروش محصولات و ارتقای  توانمندی های هنرمندان را فراهم می سازد.
وی ادامه داد: ایام نوروز از جمله فرصت های مناسبی است که با برپایی نمایشگاه های صنایع دستی، زمینه لازم برای معرفی صنایع دستی استان به گردشگران نوروزی فراهم شود، لذا اداره کل میراث فرهنگی استان همچون سنوات گذشته طی ایام نوروز 98 به برپایی ۹۹ نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی در سراسر استان اقدام کرد.
او تاکید کرد: توجه به صنایع دستی یکی از شاخص‌های مهم تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه نمایشگاه های نوروزی صنایع دستی 98 با استقبال گردشگران نوروزی مواجه بود، ادامه داد: طی ایام نوروز شاهد بازدید ۸۱۷۰ گردشگر از نمایشگاه های صنایع دستی استان بودیم که به دنبال این استقبال ۳۵۵ میلیون تومان صنایع دستی به فروش رسید.
کاظمی تصریح کرد: آثار فلزی، میناکاری، آثار سفالی، مصنوعات چوبی، کپوبافی و مسگری از جمله صنایع دستی به فروش رفته در این مدت در سطح استان بوده است.
وی در ادامه بیان کرد: رونق فروش تولیدات صنایع دستی و توجه به این موضوع جزو برنامه های ما در سال جدید است که در راستای تحقق اهداف شعار سال و فرمایش مقام معظم رهبری در مورد رونق تولید خواهد بود.
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *