اخبار 34 19 آذر 140011:25 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

90 درصد واحدهای اقامتی کردستان گواهی استانداردسازی دارند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: 90 درصد واحدهای اقامتی استان گواهی استانداردسازی را اخذ کرده‌اند و در این زمینه یکی از استان‌های برتر کشور هستیم.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حمید اسکندری شامگاه دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به اینکه اساس بخش گردشگری وجود زیرساخت‌هاست، اظهار کرد: در حال حاضر استان کردستان دارای، 31 هتل، 24 مهمانپذیر و 2 هتل آپارتمان است و از چند سال پیش نیز به تمامی واحدها اعلام کرده‌ایم که نسبت به استانداردسازی باید اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت پذیرش میهمان در این واحدها بالغ بر سه هزار و 400 نفر است، افزود: خوشبختانه 90 درصد واحدهای اقامتی استان گواهی استانداردسازی را اخذ کرده‌اند و در این زمینه یکی از استان‌های برتر کشور هستیم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان در ادامه به پروژه‌های در حال احداث نیز اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر 7 هتل، 2 هتل آپارتمان، یک مهمانپذیر، 7 اقامتگاه بوم گردی و  18 مجتمع گردشگری از جمله پروژه‌های در حال ساخت استان هستند.

وی ادامه داد: 42 طرح گردشگری را نیز سال گذشته برای دریافت تسهیلات معرفی کردیم که بالغ بر 51 میلیارد و 100 میلیون تومان تسهیلات در این زمینه پرداخت شد.

اسکندری تصریح کرد: در چند روز ابتدایی امسال شاهد افزایش ورود گردشکر به استان بودیم اما پس از آن به دلیل شرایط جوی متاسفانه آمار درصد ورود گردشگران به استان کاهش یافت که کل کشور نیز همین رشد منفی گردشگر را شاهد بوده‌اند.

وی در ادامه به برنامه‌های هدف گذاری شده شش ماهه اول امسال هم اشاره و خاطرنشان کرد: توسعه گردشگری الکترونیک، دفاتر خدمات مسافرتی، اقامتگاه‌های بوم گردی و توسعه گردشگری بین المللی و سلامت از جمله اقدامات پیش روی ما در سال جاری است.منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *