اخبار 34 20 آذر 14005:59 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

افزایش آمار بیماران بستری در اسدآباد

افزایش آمار بیماران بستری در اسدآباد

ایسنا/همدان رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان اسدآباد از افزایش آمار بیماران بستری این شهرستان خبر داد.

دکتر ایرج صالحی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر شهرستان اسدآباد به عنوان تنها شهرستان استان در وضعیت آبی با شرایطی کاملاً شکننده بوده که در روزهای اخیر تعداد افراد بستری آن رو به افزایش است و احتمال زرد شدن شرایط آن در هفته آینده وجود دارد.

وی با بیان اینکه برگزاری مراسم های عروسی یکی از مواردی است که در شهرستان موجب نگرانی شده است، افزود: متأسفانه در مراسم های عروسی با وجود تعهدی که صاحب مراسم جشن عروسی داده، رعایت تعداد افراد دعوت شده انجام نمی گیرد و پروتکل های بهداشتی رعایت نمی شود.

صالحی با اشاره به اینکه فعلاً موردی از کرونای انگلیسی در شهرستان اسدآباد نداشته ایم، خاطرنشان کرد: با توجه به نوع جهش یافته کرونا و وارد شدن آن از کشور عراق به ایران و افزایش سرعت میزان انتقال ویروس لازم است پروتکل های بهداشتی رعایت شود و عدم برگزاری مراسم ها و دورهمی ها همچنان تداوم جدی تر داشته باشد.

وی با بیان اینکه با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و آغاز مسافرت های نوروزی لازم است امسال نیز چون گذشته مردم مسافرت های خود را به تأخیر بیندازند و مانع چرخش ویروس قبلی و کرونای جدید شوند، تصریح کرد: قطعاً با رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از دورهمی ها و تجمعات و مسافرت های غیرضروری توسط مردم و با انجام واکسیناسیون کرونا می توان نسبت به کنترل کرونا و کرونای انگلیسی در کشور اقدامات قابل توجهی انجام داد.

صالحی در ادامه بیان کرد: پیش از این ۳۲ درصد مبتلایان به کرونای استان را گردهمایی های خانوادگی و ۶۱.۴ درصد را تجمعات تشکیل داده بود که در حال حاضر این آمار به ۶۱.۴ درصد تجمعات و ۳۲ درصد گردهمایی و دورهمی های خانوادگی تغییر یافته است.

وی در پایان با اشاره به اینکه قطعاً تا پایان سال واکسیناسیون گروه بیماران خاص و افراد آسیب پذیر شهرستان آغاز می شود، یادآور شد: بعد از پرسنل مراقب های ویژه کرونا و در معرض خطر، واکسن کرونا در مراحل بعدی به افراد مسن و افراد دارای بیماری زمینه ای سپس به گروه هدف سنی تزریق خواهد شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *