اخبار 34 20 آذر 14007:11 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

انتقاد بن رودز از رویکرد بن سلمان برای کشاندن آمریکا به جنگ‌های نیابتی با ایران

انتقاد بن رودز از رویکرد بن سلمان برای کشاندن آمریکا به جنگ‌های نیابتی با ایران

معاون مشاور امنیت ملی دولت اوباما گفت که در سال های اخیر، یکی از مشکلات واشنگتن مقابله با عطش بن سلمان برای کشاندن آمریکا به جنگ های نیابتی با ایران بوده است.

به گزارش ایسنا، بن رودز معاون مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما در پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: عجیب است که به طور مرتب می خوانیم، ایالات متحده برای مقابله با ایران به کمک بن سلمان نیاز دارد. این عربستان سعودی است که به کمک آمریکا نیاز دارد.

وی ادامه داد: چالش بزرگتر در چند سال اخیر، مقاومت در برابر عطش بن سلمان برای کشاندن گسترده آمریکا به جنگهای نیابتی با ایران بوده است.

بن رودز در پیامی دیگر نوشت: دلیل تحریم نکردن بن سلمان این است که او رهبری یکی از متحدان آمریکا را بر عهده دارد اما این سوال مطرح است که چرا ما باید متحدی داشته باشیم که خبرنگاران را به قتل می رساند؟ بایدن چنین وضعیتی را ایجاد نکرده است اما من امیدوارم دولت او به درستی آن را ازبین ببرد. برخی از شراکت ها، ارز آن را ندارد.

دولت جدید آمریکا به تازگی در گزارشی تائید کرده است که دستور قتل جمال خاشقچی، روزنامه نگار عربستانی که چند سال پیش در سفارت ریاض در آنکارا کشته شده بود را صادر کرده بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *