اخبار 34 20 آذر 14006:16 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

۴ کتاب از نویسندگان ایرانی منتشر شد

۴ کتاب از نویسندگان ایرانی منتشر شد

کتاب‌های «اندوه من» نوشته محمدهاشم اکبریانی، «به چشم‌های هم خیره شده بودیم» از احمد آرام، «الفبای لازاروس» نوشته هادی تقی‌زاده و «توفان سال موش» نوشته محمد قاسم‌زاده به تازگی منتشر شده‌اند.

به‌گزارش ایسنا، ناداستان «اندوه من» نوشته‌ محمدهاشم اکبریانی در ۲۳۲ صفحه با قیمت ۴۴ هزار تومان در نشر نیماژ منتشر شده است.

در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: «اندوه من» روایتی است صمیمی، دقیق و پرجزئیات از هراس‌ها و دلتنگی‌های فرزند یک مادر پیر و بیمار که «درست مثل یک مُرده» روی تخت افتاده است. نام آن فرزند محمدهاشم اکبریانی است. آیا «اندوه من» یک ناداستان است؟ آن‌گونه که از زیر عنوان اثر برمی‌آید، خود اکبریانی چنین اعتقادی دارد.
علاوه‌بر علاقه‌مندان به ادبیات داستانی، خواندن «اندوه من» می‌تواند به افرادی که نزدیکان‌شان را از دست داده‌اند یا هراس فقدان عزیزان‌شان را دارند هم توصیه شود.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: لازم نیست ما آگاه باشیم چه گمشده‌ای داریم، بعضی وقت‌ها گمشده‌ای داریم و پیدایش می‌کنیم اما نه آگاهیم که گمشده‌ای داشتیم و نه به پیدا کردنش آگاهی داریم؛ فقط از چیزی راضی‌ایم و احساس شادی می‌کنیم.
همچنین مجموعه «به چشم‌های هم خیره شده بودیم» نوشته‌ احمد آرام در ۱۴۴ صفحه با قیمت ۲۸ هزار تومان در نشر یادشده عرضه شده است.

در معرفی این کتاب هم آمده است: احمد آرام در مجموعه ‌داستان «به چشم‌های هم خیره شده بودیم» به چشم‌های مخاطبش خیره می‌شود و شوق دنبال کردن روایت را در دل و جان او زنده می‌کند. او قصه‌گویی تواناست که می‌تواند در عین حفظ یک سبک روایی منسجم که برآمده از ایده‌های ویژه‌اش درباره‌ مسئله‌ «بوم» و بومی‌نویسی است در لحظه‌لحظه‌ داستان‌هایش این پرسش را در ذهن خواننده زنده نگه دارد: «بعد چه شد؟»
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: من هر شب به اینجا می‌آم تا غیب شم. باور کنین بسیار کیف داره؛ انگار در هوای سرد پاییزی دوش آب گرم بگیرین. باور کنین به جاهایی قدم می‌ذارین که هیچ‌وقت باورتون نخواهد شد؛ جایی پُر از هزارتوهای رنگارنگ؛ لبریز از موسیقی و آواز آسمانی، با اطعمه‌واشربه و آخر کار، خوردن بهترین سوپ دنیا؛ سوپ اردک؛ سوپی که از هفت گیاه جادویی درست می‌کنن و مزه‌ بهشت می‌ده. شما بدون هیچ مانعی به بهشت می‌رین. می‌دونین اسم این عملیات سوپ اردکه؟

دیگر کتاب منتشرشده در نشر نیماژ،  رمان «الفبای لازاروس» نوشته‌ هادی تقی‌زاده است در ۳۲۰ صفحه و با قیمت ۶۹ هزار تومان.

در معرفی ناشر از این کتاب عنوان شده است: جنون شوخ‌طبعانه هادی تقی‌زاده در «الفبای لازاروس» با روایتی ساختارمند بر پایه‌ سفر و جست‌وجو همراه شده تا ما در این زمان یک دل سیر بخندیم و در همان حال در وضعیت‌های تراژیکی که زندگی انسان امروزین را تحت‌الشعاع قرار داده‌اند عمیق شویم.

در بخشی از کتاب الفبای «لازاروس» می‌خوانیم: گرگینه‌ها وجود دارند، حتی سگینه‌ها و پلنگینه‌ها و گربینه‌ها هم وجود دارند. یعنی آدم با هر حیوانی می‌تواند ترکیب شود. اما آدم زنده با آدم مرده ترکیب‌ناپذیر است، برای همین زامبی‌ها و خون‌آشام‌ها وجود ندارند. سال‌ها پیش در مدرسه‌ ابن‌سینا پسری بود که بهش می‌گفتند: ذره. مادرش جادوگر بود و پدرش قاتل زنجیره‌ای. یک‌طورهایی زاده‌ اضطراب بود، برای همین خرچُسینه شده بود. وقتی مضطرب می‌شد چنان بوی راسوواری از خودش متصاعد می‌کرد که فیل را می‌خواباند. اگر بخواهم روزی تیمی از قهرمانان فوق طبیعی جمع کنم حتماً از ذره دعوت می‌کنم.

دیگر کتاب این مجموعه «توفان سال موش» نوشته‌ محمد قاسم‌زاده است که در ۴۶۴ صفحه و با قیمت ۸۹ هزار تومان راهی بازار کتاب شده است.

در معرفی این اثر آمده است: «توفان سال موش» با ورود معماران و ماشین‌های بتون‌ساز و … به روستایی خیالی به‌نام «ملکان» آغاز می‌شود و روند شهر شدن آن روستا را شرح می‌دهد.
«توفان سال موش» هفدهمین رمانی است که از محمد قاسم‌زاده منتشر می‌شود. او برای کتاب «شهر هشتم»، سال ۱۳۸۰ برنده‌ جایزه‌ پائولو کوئلیو شد.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: دکتر خمارلو گفت وقتی در یونان بوده، دوبار ازدواج کرده. بار اول با عمه‌ یانیس ریتسوس و بار دوم با خواهرزنِ انور خوجه….

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *