اخبار 35 21 آذر 14006:05 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

بسته حمایت اقتصادی بایدن فردا در کنگره به رای گذاشته می‌شود

بسته حمایت اقتصادی بایدن فردا در کنگره به رای گذاشته می‌شود

همزمان با تلاش قانون‌گذاران آمریکایی برای جلوگیری از انقضای بسته حمایت اقتصادی که ماه آتی منقضی می‌شود، دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا فردا (جمعه) درخصوص بسته پیشنهادی ۱.۹ تریلیون دلاری دولت رای‌گیری می‌کند و قصد دارد آن را تصویب کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه سی‌ان‌بی‌سی، “استنی هویر”، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای گفت: مردم آمریکا قویا از این لایحه حمایت می‌کنند و ما قصد داریم سریعا این لایحه را به قانون تبدیل کنیم.

این بسته شامل ۱۴۰۰ دلار پرداخت مستقیم به اکثر آمریکایی‌ها، ۴۰۰ دلار به صورت هفتگی به عنوان مزایای بیکاری و تمدید برنامه‌هایی است که اکثر آمریکایی‌ها را واجد شرایط دریافت بیمه بیکاری می‌سازد. این بسته همچنین ۲۰ میلیارد دلار را به هزینه واکسیناسیون کووید ۱۹، ۵۰ میلیارد دلار را برای هزینه تست کرونا و ۳۵۰ میلیارد دلار را برای کمک‌های دولتی ایالتی، محلی و قومی اختصاص می‌دهد.

این برنامه از اکنون تا سال ۲۰۲۵ حداقل دستمزد فدرال را به ساعتی ۱۵ دلار افزایش می‌دهد. اما این بند ممکن است در لایحه نهایی نجات پیدا نکند.

دموکرات‌ها قصد دارند از طریق اصلاح بودجه این قانون را تصویب کنند که نیازمند یک اکثریت ساده در سنایی است که به طور ۵۰-۵۰ بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان تقسیم شده است. آنها تاکید دارند در حالی که برای توافق با جمهوری‌خواهان تلاش می‌کنند، نمی‌توانند منتظر کاهش فشار اقتصادی بمانند.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *