اخبار 35 21 آذر 140010:50 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

نشست تخصصی “نمای رومی؛ توطئه فرهنگی یا خواست مردم” برگزار می‌شود

نشست تخصصی "نمای رومی؛ توطئه فرهنگی یا خواست مردم" برگزار می‌شود
مدیر مرکز تخصصی معماری و شهرسازی جهاد دانشگاهی قم از برگزاری نشست تخصصی “نمای رومی؛ توطئه فرهنگی یا خواست مردم” خبر داد.
سیده شبنم فاطمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه قم، عنوان کرد: پدیده های معمارانه، متاثر از عوامل مختلف و گوناگونی هستند؛ عواملی همچون جامعه شناختی، مسائل فرهنگ شهر، مسائل مدیریت شهر، مسائل اقتصاد شهر و… به همین خاطر مرکز تخصصی معماری و شهرسازی جهاددانشگاهی، تصمیم به برگزاری نشست هایی تخصصی مبتنی بر تجربه های واقعی در «کافه گفتگو» ی این مرکز دارد، تا در حین این گفتگوها پدیده های مختلف شهر قم را از چند منظر بررسی کند.
مدیر مرکز تخصصی معماری و شهرسازی جهاد دانشگاهی قم ادامه داد: «نمای رومی؛ توطئه فرهنگی یا خواست مردم»، نخستین نشست از این سری برنامه است، به نظر می‌رسد که مساله طراحی نمای یک ساختمان، یک اتفاق کاملا معمارانه محسوب می‌شود و اکثر معماران هم به این نظر اهتمام دارند، ولی می دانیم موضوع نمای رومی با ابلاغ مصوبه ای از سوی شهرداری ممنوع اعلام می گردد، یعنی تبدیل مساله ای معمارانه، به تصمیم مدیریتی.
وی افزود: همچنین در اسفند 97، ریاست شورای شهر، در یک سخنرانی، از نگرانی مراجع و بزرگان حوزه در مورد نمای رومی صحبت می کند، یعنی پای مساله به حوزه دین و فرهنگ هم باز می شود و از طرفی شاید جریان سرمایه‌داری و اقتصاد شهر، موافق گسترش این نوع نما است.
فاطمی گفت: در این نشست که روز چهارشنبه 3 اردیبهشت از ساعت 18 الی 20 در دانشگاه علمی کاربردی جهاددانشگاهی برگزار می شود کارشناسان به ارائه آرا و نظرات خویش می پردازند، سحر احدی(معمار)، روح الله امرللهی(عضو محترم شورای شهرقم)، داوود صفا(جامعه شناس) و علی حسینی (فعال فرهنگی) کارشناسان حاضر در این نشست هستند.
وی گفت: علاقه‌مندان به منظور دریافت جزئیات این نشست به کانال مجله تخصصی انارستان به آدرس @anarestan_arch  مراجعه کنند.
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *