اخبار 37 23 آذر 140011:21 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

ارجاع بیماران از بخش دولتی به خصوصی تخلف است

ارجاع بیماران از بخش دولتی به خصوصی تخلف است

ایسنا/همدان رئیس سازمان نظام پزشکی استان همدان ارجاع بیماران از بخش دولتی به خصوصی را توسط پزشکان تخلف دانست.

علیرضامدرکیان در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در صورت تخلف پزشکی در رابطه با عدم انجام وظیفه خود در بیمارستان‌ها و بخش‌های دولتی، شهروندان می‌توانند به صورت حضوری گزارش تخلف را به سازمان نظام پزشکی اطلاع داده و یا با سامانه ۱۹۰ تماس برقرار کنند.

مدرکیان با اشاره به این‌که ارجاع برخی بیماران بخش دولتی به خصوصی استثنائاتی دارد، عنوان کرد: گاهی اوقات به علت درخواست مراجعه کننده، طولانی بودن فرایند درمان بیمار، نبود امکانات کافی و تجهیزات پزشکی در بخش دولتی، پزشک، بیمار را به بخش خصوصی ارجاع داده و این موضوع تخلف محسوب نمی‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود برخی از درمان‌ها از جمله تغییر مفصل زانو در مراکز دولتی انجام نمی‌شود و بیمار فقط با مراجعه به بخش خصوصی می‌تواند فرایند درمان را انجام دهد.

مدرکیان هم‌چنین از افزایش  ۷ تا ۱۰ درصدی تعرفه ویزیت پزشکان خبر داد و گفت: این تعرفه از یکم اردیبهشت ماه اجرا شده است.

وی خاطرنشان کرد: این افزایش ۱۰ درصدی تعرفه شامل پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص می‌شود که تعرفه ویزیت پزشکان و دندانپزشکان عمومی ۲۷ هزار تومان است که با ارائه دفترچه بیمه، این مبلغ به ۱۸ هزار و ۱۰۰ تومان کاهش می‌یابد.

مدرکیان با اشاره به تعرفه پزشکان و دندانپزشکان متخصص یادآور شد: مبلغ ویزیت آنها ۴۱ هزار تومان است که در صورت دارا بودن دفترچه بیمه، بیمار باید ۲۹ هزار و ۸۷۰ تومان آن را پرداخت کند.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان همدان در پایان گفت: تعرفه ویزیت آزاد پزشکان فوق تخصص، ۵۲ هزار تومان است که بیمار با داشتن بیمه می‌تواند ۳۸ هزار و ۵۶۰ تومان آن را پرداخت کند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *