اخبار 37 23 آذر 140011:25 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

وزیر ورزش و جوانان: یک ریال از بودجه عمومی به ۱۶ تیم لیگ برتری پرداخت نمی‌شود

وزیر ورزش و جوانان: یک ریال از بودجه عمومی به ۱۶ تیم لیگ برتری پرداخت نمی‌شود

وزیر ورزش و جوانان گفت: اقدامات اخیر ترامپ در تحریم سپاه و کاهش فروش نفت ایران باعث تقویت غرور ملی شد و باز هم آمریکا ناکام ماند.

به گزارش ایسنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر روز پنج‌شنبه در دیدار با سمن‌ها و خانواده ورزش استان اظهار کرد: بارش‌های اخیر در برخی از استان‌ها به زیرساخت‌ها آسیب وارد کرد اما در جریان همین اتفاقات شاهد وحدت و همدلی مردم در کمک به سیل‌زدگان بودیم.
او با بیان این که مردم در حماسه‌ای با شکوه باعث شدند از آلام سیل‌زدگان کاسته شود گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز مثل همیشه در کمک به مردم حضور جهادی داشت.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به این که آمریکا با قرار دادن نام سپاه در گروه تروریستی به هدف خود دست نیافت و جز این هم انتظاری نمی‌رفت گفت: مردم در صحنه دفاع از سپاه نیز حاضر شدند و بار دیگر شاهد تحکیم وحدت و همدلی بین ملت بودیم.
وی تصریح کرد: مردم با تمام توان به صحنه آمدند و از نهادی که همواره از تمامیت ملی و ارزش‌های کشور دفاع کرده، پشتیبانی کردند.
سلطانی‌فر با بیان این که سپاه بیش از گذشته در دل مردم جا گرفت تأکید کرد: اقدامات اخیر ترامپ در تحریم سپاه و کاهش فروش نفت ایران باعث تقویت غرور ملی شد و باز هم آمریکا ناکام ماند.
وزیر ورزش و جوانان با بیان این که در ابتدای دولت تدبیر و امید، حدود ۶۰ سمن در کشور فعال بودند، افزود: این تعداد اکنون به ۲ هزار سمن رسیده است که امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم به چهار هزار مورد افزایش یابد.
وزیر ورزش و جوانان تأثیر ورزش را در جامعه مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: ورزش با تأثیر اجتماعی بالا در ایجاد وحدت و غرور ملی نقش چشمگیری دارد به طوری که هیچ عرصه‌ای مثل ورزش را نمی‌توان یافت که با پیروزی و افتخارآفرینی یک تیم و یک ورزشکار تا این حد دل یک ملت شاد و با بازتاب اجتماعی زیاد همراه شود.
سلطانی‌فر در ادامه هزینه ۱۶ تیم لیگ برتری فوتبال را بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار کرد: فوتبال جامعه مخاطب گسترده‌ای دارد و هزینه کل تیم‌های لیگ برتری هم در حالی ۶۰۰ میلیارد تومان است که این میزان اوقات فراغت بیش از ۵۰ میلیون نفر را با یک ابزار سالم و خوب در طول یکسال پر می‌کند و موجب شادی و نشاط مردم می‌شود.
او خاطر نشان کرد: منبع اعتبارات آن‌ها از جمله پرسپولیس و استقلال خارج از منابع دولت و از طریق سامانه‌های هواداری تأمین می‌شود و دولت هیچ هزینه‌ای برای این موضوع نمی‌کند در حالی که ورزش تاثرات سازندگی و اجتماعی بالا در شکور دارد و در جسم و روح مردم مؤثر واقع می‌شود.
سلطانی‌فر سال ۹۷ را سال پر بار و پر مدالی برای ورزش کشور دانست نام برد و گفت: سال گذشته با موفقیت تیم ملی فوتبال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آغاز شد و در حالی که در گروه مرگ قرار داشتیم بر خلاف تصور برخی‌ها، نه کیسه گل شدیم و نه این که نتایج بدی گرفتیم بلکه بهترین و درخشان‌ترین نتیجه تاریخ حضور ایران در جام جهانی فوتبال به دست آمد.
وی ادامه داد: در بازی‌های آسیایی هم با ۶۲ مدال بیش‌ترین تعداد مدال در بازی‌های آسیایی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را به دست آوردیم و حتی در برخی از رشته‌ها بعد از سال‌ها موفق به کسب مدال شدیم به طوری که در واترپلو بعد از ۴۴ سال و در تنیس روی میز پس از ۵۲ سال به مدال دست یافتیم و در کبدی تیم‌های آقایان و بانوان ما دو مدال ارزشمند طلا را در حضور هندوستان قهرمان جهان این رشته به دست آوردند.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در بازی‌های پاراآسیایی هم موفقیت قابل توجهی به دست آوردیم و بعد از دو دوره قرار گرفتن در جایگاه چهارم به مکان سوم صعود کردیم. در بازی‌های المپیک جوانان هم به نسبت دوره قبل یازده – دوازده رده صعود داشتیم.
او سال ۹۸ را سالی سرنوشت برای ورزش کشور دانست و افزود: امسال با توجه به کسب سهمیه المپیک سال سخت و سرنوشت سازی برای کشور است و امیدواریم با تلاش ورزشکاران و حمایت مسؤولان بتوانیم عملکرد درخشان در المپیک ۲۰۲۰ داشته باشیم.
سلطانی‌فر در ادامه با اشاره به واگذاری مسؤولیت‌ها به جوانان ادامه داد: ایران در حال تحولی بزرگ در نظام اداری‌اش قرار دارد، مدیران چهار دهه گذشته کم کم جای خود را به جوانان می‌دهند.
وزیر ورزش و جوانان گفت: عزم و اراده نظام بر انتقال قدرت از نسل فعلی به نسل جوان است؛ حرکتی که از دو سه سال گذشته آغاز شده است و روز به روز جدیت بیش‌تری پیدا می‌کند.
وی در پایان با بیان این که انتقال قدرت باید همراه با انتقال تجربه باشد، گفت: انتقال قدرت با حرکت آهسته انجام می‌شد اما اکنون در حال سرعت گرفتن است تا نسل جوان وارد میدان شود.
انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *