اخبار 38 24 آذر 14004:46 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

اختصاص بسته های حمایتی ویژه به مراکز درمانی ناجا/حذف نسخ کاغذی از خدمات دندانپزشکی

اختصاص بسته های حمایتی ویژه به مراکز درمانی ناجا/حذف نسخ کاغذی از خدمات دندانپزشکی

مدیرعامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح در تشریح اقدامات و برنامه های این سازمان در مدیریت بحران کرونا از اختصاص تسهیلات و بسته های حمایتی ویژه به مراکز درمانی ناجا خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر امیر نوروزی در بیست و هفتمین همایش معاونان، مدیران و روسای بهداشت، امداد و درمان ناجا در تشریح آخرین اقدامات و تسهیلات  این سازمان در حمایت از مرکز درمانی ناجا به ویژه در مدیریت بحران ویروس کرونا بیان کرد: سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح خود را مکلف می داند که این فرمایش مقام معظم رهبری که “ما باید تلاش کنیم اگر در خانه ای  کسی مریض شد آن خانواده غیر از رنج مریض داری، رنج دیگری نداشته باشد” را به عنوان هدف مهم و راهبردی سرلوحه کار خود قرار دهد و با حمایت حداکثری از جامعه هدف دغدغه این عزیزان را در حوزه سلامت به حداقل برسانیم.

مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح اضافه کرد: معاونت بهداد ناجا و مراکز درمانی تابعه به عنوان بازوی توانمند ما در ارتقای سطح دانش پزشکی محسوب می شوند و از نظرات و پیشنهادات همکارانمان در این معاونت به منظور ارتقای بیش از پیش خدمات، استفاده می کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: برای ارائه خدمات بهینه و استفاده حداکثری از امکانات موجود در حوزه سلامت ناگزیر از بهره برداری از ظرفیت های خدمات الکترونیک سلامت و هوشمندسازی خدمات هستیم و با همکاری موثر و سازنده مرکز تخصصی دندانپزشکی امام علی(ع) ناجا پیشرفت های خوبی در  حوزه خدمات الکترونیک دندانپزشکی داشتیم و انتظار می رود تا پایان سال جاری پرونده خدمات الکترونیک دندانپزشکی تکمیل شود و از ابتدای سال ۱۴۰۰ نسخ کاغذی از این خدمات حذف می شود.

نوروزی در خصوص تسهیلات سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح در جریان همه گیری کرونا در کشور به ارائه خدمات غیر حضوری و نامحدود کردن اعتبار دفترچه های بیمه از تیرماه سال جاری اشاره کرد و افزود: برای رفع دغدغه بیمه شدگان و کاهش رفت و آمدهای درون شهری، از تیر ماه سال جاری، گزینه تاریخ اعتبار از دفترچه های درمانی حذف و اعتبار تا آخرین برگ دفترچه جایگزین شد که این اقدام کاهش ۳۷ میلیارد ریالی چاپ دفترچه ها را در پی داشت.

مدیر عامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح در ادامه پوشش کامل بیمه ای و در تعهد گرفتن داروهای ابلاغی وزارت بهداشت در خصوص درمان بیماری کرونا، هزینه آزمایش های تشخیصی بیماری کووید ۱۹ بر  اساس پروتکل های وزارت بهداشت و تعهد کلیه داروهای مصوب در پروتکل درمان این بیماری را از دیگر تسهیلات پیش بینی شده این سازمان در حمایت از بیمه شدگان سازمان برشمرد و خاطر نشان کرد: امکان بستری موارد اورژانس بیماران زایمان و سزارین به بیمارستان های معین درمان کووید ۱۹ با فرانشیز رایگان برای بیمه شدگان در کلیه مراکز درمانی طرف قرار داد و غیر قرار داد تا پایان سال جاری فراهم شده است.

وی در ادامه با اشاره به پرداخت مطالبات کلیه مراکز درمانی ناجا تا پایان آبان ماه سال جاری از پیش بینی ۲۲۳ میلیارد تومان پیش پرداخت برای تقویت امکانات و تجهیزات تشخیصی و درمانی مراکز درمانی تحت پوشش ساخد خبر داد.

نوروزی در ادامه در خصوص برنامه های آینده سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح به برخط کردن ۱۰ هزار داروخانه طرف قرار داد، حذف کامل دفترچه های درمانی و ایجاد نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک، اجرای قانون تعرفه خدمات پرستاری، توسعه پایش سلامت سالمندان و خدمات بالینی در منزل ویژه بازنشستگان، بازنگری در تعرفه و تعهد کمک هزینه عینک اشاره کرد و بر لزوم توجه ویژه به خدمات سلامت محور پیشگیرانه در تعهدات بیمه ای تاکید کرد.

مدیرعامل سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح در خصوص پیش بینی بسته های حمایتی ویژه مدیریت بیماری کرونا به بیمارستان های ناجا اظهار کرد: در جریان شیوع کرونا و خدمات رسانی بیمارستان های نیروهای مسلح به بیماران کرونایی، پرداخت هزینه های مراکز درمانی تحت پوشش در سال ۹۹ بر مبنای تعرفه عمومی غیردولتی انجام شده که این اقدام ۵۰ درصد افزایش تعرفه این مراکز نسبت به سال گذشته را در پی داشت.

نوروزی اضافه کرد: با هدف ارائه خدمات بهتر و به روزتر بیمارستان های تحت پوشش، تسهیلاتی در قالب پرداخت ۵ میلیون ریال بابت هر شبانه روز بستری بیمار کرونایی بیمه شده در بخش های عادی و ۱۰ میلیون ریال بابت بستری در بخش های ویژه به عنوان هزینه مازاد کرونا به بیمارستان ها پرداخت شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی با اشاره به اعطای ۳۴ میلیارد تومان تسهیلات در قالب پیش پرداخت برای بروزرسانی تجهیزات و تامین کالاهای مصرفی و سرمایه ای مراکز درمانی تحت پوشش ساخد در سال گذشته، از تخصیص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار  دیگر در سال جاری خبر داد که انتظار می رود تا ماه های ابتدایی سال آینده به بیمارستان های تحت پوشش تزریق شود.

نوروزی اضافه کرد: به منظور ترغیب پزشکان برای همکاری با بیمارستان های نیروهای مسلح، طرحی را با موضوع یکسان سازی جز حرفه ای خدمات پزشکی بیمارستان های نیروهای مسلح با مراکز خصوصی و بخش دولتی به شورای عالی بیمه کشور ارائه کرده ایم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *