اخبار 38 24 آذر 14005:40 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

استقرار بیش از ۱۵ طرح و ایده در مرکز رشد اهر

استقرار بیش از ۱۵ طرح و ایده در مرکز رشد اهر

ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر مرکز رشد و فناور واحدهای شهرستان اهر گفت: مرکز رشد واحدهای فناوری شهرستان اهر وابسته به پارک علم وفناوری آذربایجان‌شرقی از اواخر سال ۹۹ در این شهرستان آغاز به کار کرد و اکنون بیش از ۱۵ طرح و ایده در قالب دوره پیش رشد، رشد و پسا رشد در این مرکز استقرار یافته است.

مصطفی شکری در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تاکید بر فعالیت منطقه‌ای مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان اهر گفت: توسعه فعالیت‌های فناورانه با مشارکت همه اقشار شهرستان اعم از دانش‌آموزان، دانشجویان، کارآفرینان، مخترعین و صاحبان ایده امکان پذیر بوده و در این راستا ضمن جلب مشارکت دانشگاه‌های سطح شهرستان اهر و منطقه ارسباران از اقشار فوق دعوت به همکاری می‌کنیم.

وی افزود: برای توسعه فعالیت فناورانه مرکز رشد شهرستان اهر ساختمانی به مساحت یک هزار و ۶۰۰ متر مربع در سه طبقه از طرف دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر به این امر اختصاص یافته است که با حسن نظر رئیس این واحد دانشگاهی کلیه آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی در صورت اعلام نیاز و درخواست واحدهای فناور در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

شکری گفت: در این مرکز فناورانه به منظور حمایت و پرورش طرح‌های فناور پذیرفته شده در مرکز رشد، تسهیلات اعتباری در قالب اعتبارات تحقیقاتی، خدماتی و توسعه‌ای با عناوین تسهیلات دوره پیش رشد، رشد و پسا رشد بر اساس آیین نامه‌ها و مقررات پارک علم و فناوری استان به متقاضیان ارائه می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در این راستا و برای همکاری مستمر با نخبگان و مخترعین شهرستان تفاهم‌نامه مشترک مابین مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان اهر و مرکز نوآوری بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه ناحیه اهر به امضا رسید.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *