اخبار 38 24 آذر 14006:38 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

تحقیقات ترکیه از نماینده حامی کردها در پی سفر به اقلیم کردستان عراق

تحقیقات ترکیه از نماینده حامی کردها در پی سفر به اقلیم کردستان عراق

مقامات ترکیه امروز (یکشنبه) تحقیقات خود را درباره نماینده حامی کردها آغاز کردند که گفته می‌شود وارد منطقه تحت کنترل کردها در عراق شده است‌؛ جایی که ۱۳ گروگان ترکیه‌ای همزمان با عملیات اخیر آنکارا کشته شده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، دفتر دادستان کل ترکیه اعلام کرد، طبق آنچه در یک برنامه تلویزیونی فاش شده است، تحقیقات را درباره نماینده دیریت دیلان تاسدمیر درباره وابستگی وی به سازمان تروریستی آغاز کرده است.

در مصاحبه تلویزیونی، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه تاسدمیر، عضو حزب “دموکراتیک خلق‌ها”؛ حامی کردها را به سفر به شهر گارا در شمال عراق متهم کرد؛ جایی که آنکارا اخیرا عملیاتی علیه حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) که از نظر ترکیه و متحدان غربی‌اش سازمانی تروریستی است، اجرایی کرده است.

ترکیه هفته گذشته حزب کارگران کردستان را به اعدام ۱۳ ترکیه‌ای که اکثر آنها سرباز و از نیروهای امنیتی هستند و از سال‌ها پیش در شمال عراق گروگان بودند، متهم کرد.

حزب کارگران کردستان به کشتن گروهی از زندانیان اعتراف کرد اما روایت مذکور ترکیه را تکذیب و اعلام کرد، ۱۳ تن در جریان حملات هوایی ترکیه کشته شده‌اند.

کشته شدن گروگان‌ها محافل حامی کردها در ترکیه به ویژه حزب دموکراتیک خلق‌ها را تحت فشار گذاشته است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه این حزب را ویترین سیاسی حزب کارگران کردستان می‌داند و از سال ۲۰۱۶ ده‌ها تن ار مسؤولان و نمایندگانش بازداشت شده‌اند؛ مساله‌ای که کشورهای غربی را نگران کرده است.

سویلو روز شنبه گفت، حزب دموکراتیک خلق‌ها، حزب سازمان تروریستی(کارگران کردستان) است و در میان نمایندگان منتخب این حزب، یک چهره سیاسی وجود ندارد بلکه همه آنها تحت فرمان حزب کارگران کردستان هستند.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *