اخبار 38 24 آذر 14005:24 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

جشنواره گردشگری تهران، یکی از بازارهای هدف خراسان رضوی است

جشنواره گردشگری تهران، یکی از بازارهای هدف خراسان رضوی است

ایسنا/خراسان رضوی معاون گردشگری اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: با توجه به اهمیت موضوع جشنواره گردشگری تهران که یکی از بازارهای هدف اصلی خراسان رضوی بوده، حضور در این جشنواره برای ما الزامی است.

یوسف بیدخوری در گفت‌وگو با ایسنا درخصوص برگزاری نمایشگاه گردشگری تهران و حضور استان خراسان رضوی در این نمایشگاه اظهار کرد: نمایشگاه امسال در واقع در ادامه نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی سال‌های گذشته برگزار می‌شود. این نمایشگاه از پنجم تا هشتم اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران و با حضور استان‌های مختلف برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: استان خراسان رضوی در این نمایشگاه حدود ۱۰۵ متر مربع در حوزه صنایع دستی و ۱۵۴ متر مربع در حوزه گردشگری و در مجموع با ۲۶۰ متر مربع حضور دارد. شرکت‌کنندگان این نمایشگاه شامل هتل‌ها، واحدهای اقامتی، دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی و شرکت‌های گردشگری فعال در حوزه گردشگری هستند که غرفه‌هایی در اختیار گرفته‌اند؛ هم‌چنین اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان نیز در این نمایشگاه حضور فعال دارد.

معاون گردشگری اداره ‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اضافه کرد: به علاوه برای معرفی استان خراسان رضوی و به ویژه موسیقی محلی نیز دو گروه موسیقی محلی ما را همراهی خواهند کرد و در روزهای برگزاری نمایشگاه، حضور خواهند داشت.

بیدخوری بیان کرد: به این ترتیب با توجه به این که موضوع جشنواره گردشگری تهران همواره برای ما اهمیت داشته و در واقع یکی از بازارهای هدف اصلی استان خراسان رضوی است، در سال‌های گذشته استقبال بیشتری از بخش خصوصی صورت می‌گرفته و امسال نیز جایگاه استان خراسان رضوی اقتضا می‌کرد که حتما در جشنواره حضور داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مجوز برگزاری نمایشگاه از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گرفته شده و به سبب رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حضور افراد در نمایشگاه بستگی به زمان حضور آن‌ها دارد، در صورت لزوم ممکن است افراد برای حضور در نمایشگاه، ثبت‌نام کرده و زمان حضور خود در نمایشگاه را اعلام ‌کنند که در نهایت نمایشگاه بر این اساس فعالیت خواهد داشت.

معاون گردشگری اداره ‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: علاوه بر این طبیعتا دستورالعمل رعایت پروتکل‌های بهداشتی که باید در هر نمایشگاه دارای مجوز رعایت شود، ابلاغ شده است و در زمان برگزاری نمایشگاه تمام افراد حاضر باید پروتکل‌ها را رعایت کنند؛ بنابراین این پروتکل‌ها براساس مصوبات ستاد مبارزه با کرونا برای برگزاری نمایشگاه‌ها ابلاغ شده و این مصوبات به تمام شرکت‌کنندگان و مراجعه‌کنندگان ابلاغ خواهد شد تا به این ترتیب پروتکل‌ها رعایت شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *