اخبار 38 24 آذر 140011:04 ق.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

رشد ۱۴ درصدی جذب دانشجو در دانشگاه جامع علمی و کاربردی آذربایجان غربی

رشد ۱۴ درصدی جذب دانشجو در دانشگاه جامع علمی و کاربردی آذربایجان غربی

ایسنا/آذربایجان غربی رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی آذربایجان غربی گفت: جذب دانشجو در سال تحصیلی جاری ۱۴ درصد رشد داشته است.

میرحسن رسولی صادقیانی  امروز۲۳ آذرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد، افزود: در سال تحصیلی جاری حدود ۱۳۶۵ دانشجو جذب دانشگاه شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته خود ۱۴درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه ۱۵ مرکز آموزش علمی و کاربردی در سطح استان مستقر و فعالیت دارند، تصریح کرد: دانشگاه علمی و کاربردی دانشگاهی باهدف پرورش نیروی مهارتی بوده و بیش از۵۰ درصد آموزش های این دانشگاه مهارتی است.

رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی آذربایجان غربی با تاکید به اینکه تا کنون اطلاعات بیش از ۱۰۰۰ مدرس این دانشگاه در سامانه مدرسان ثبت شده است، اظهار کرد: در ترم جاری ۵۷۵ مدرس و ۳۸۰۰ دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی فعالیت دارند.

صدقیانی با اشاره به اینکه تعداد رشته محل های موجود در مراکز ۱۵ گانه استان، ۸۶ رشته محل کاردانی و ۵۷ رشته محل کارشناسی است، یاد آور شد: از بدو تاسیس دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان غربی تا کنون ۳۸هزار و ۵۰۰نفر فارغ التحصیل به جامعه تحویل داده شده است.

رییس دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان غربی ادامه داد: پذیرش دانشجو برای ورودی بهمن سال جاری از ۱۶آذر شروع و تا اول دی ماه ادامه دارد.

وی درخصوص نحوه برگزاری امتحانات پایانی ترم جاری نیز گفت: برای امتحانات پایان ترم ۲ شیوه مجازی و حضوری فراهم شده و در زمان امتحانات و با توجه به وضعیت کرونایی تصمیم گیری می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *