اخبار 38 24 آذر 14006:27 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

طرح بهینه‌سازی موتورخانه‌ها در اردبیل اجرا می‌شود

طرح بهینه‌سازی موتورخانه‌ها در اردبیل اجرا می‌شود

ایسنا/اردبیل معاون ایمنی و سلامت شرکت گاز استان اردبیل گفت: طرح ملی بهینه‌سازی موتورخانه‌ها در استان اردبیل اجرا می‌شود.

فیضی ۲۴ در جلسه هماهنگی برگزاری طرح ملی بهینه‌سازی موتورخانه‌ها در ادارات و دستگاه‌های اجرایی اردبیل اظهار کرد: با اجرای این طرح تلاش می‌کنیم تا از هدررفت انرژی در بخش موتورخانه‌ها جلوگیری کرده و بهینه‌سازی را به عنوان اولویت اصلی مورد توجه قرار دهیم.

وی تصریح کرد: با گذشت ۳ ماه از فصل پاییز رشد مصرف گاز در این استان تا ۱۵ درصد به ثبت رسید که با راهکارهای اساسی سعی بر این است تا جلوی مصرف مازاد گاز گرفته شود.

معاون ایمنی و سلامت شرکت گاز استان اردبیل گفت: در بحث مدیریت مصرف گاز در کنار اصلاح و تعمیر موتورخانه‌ها، از خانواده‌ها انتظار می‌رود تا دمای رفاه ۱۸ تا ۲۴ درجه را مراعات کرده تا زمینه استفاده شهروندان از گاز طبیعی فراهم آید.

فیضی افزود: مشترکانی که تا ۵۰۰ متر مکعب مصرف گاز داشته باشند، هیچ مبلغی را به عنوان بها گاز مصرفی پرداخت نمی‌کنند اما اگر مصرف از ۶۰۰ متر مکعب افزایش یابد مشمول جریمه مشترکان پرمصرف خواهند شد.

وی شناسایی مشترکان پرمصرف را جز اولویت برنامه‌های شرکت گاز در سطح ملی و استان اعلام کرد و ادامه داد: تلاشمان بر این است تا با تذکر، ارشاد و راهنمایی در گام‌های اولیه جلوی مصرف مازاد گرفته شود که در صورت بی‌توجهی مشترکان پرمصرف جریمه خواهند شد.

فیضی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در مراکز بیمارستانی، واحدهای مسکونی، تجاری، واحدهای آموزشی و مجتمع‌های بزرگ با اجرای طرح بهینه‌سازی موتورخانه‌ها سعی خواهیم کرد تا از مصرف مازاد و اضافی گاز جلوگیری شود.

معاون ایمنی و سلامت شرکت گاز استان اردبیل بیان کرد: در قالب این طرح به راحتی می‌توانیم مصرف گاز را در بین مشترکان کنترل کرده و شرایط مصرف اصولی و درست را مهیا کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *