اخبار 38 24 آذر 14007:14 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

طی یک سال ۱۷۶ هزار فارسی به کرونا مبتلا شدند

طی یک سال ۱۷۶ هزار فارسی به کرونا مبتلا شدند
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی حدود یک سال که از شیوع کروناویروس می‌گذرد، بیش از ۱۷۶ هزار نفر در استان فارس به این بیماری مبتلا شده‌اند.

دکتر اورنگ ایلامی یکشنبه ۳ اسفند در جمع خبرنگاران گفت: هم اکنون ۵۱۳ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۶ بیمار به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

او اضافه کرد: از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۹ هزار و ۸۴۹ مورد تست سریع انجام و منجر به شناسایی ۲۵۳۲ بیمار مثبت شده و ۶۲۸ هزار و ۸۷۱ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه های استان انجام و ۱۷۳ هزار و ۵۷۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۶ هزار و ۱۱۱ مورد مثبت قطعی ابتلا به کرونا در استان فارس شناسایی شده است.

ایلامی همچنین از بهبودی ۱۶۸ هزار و ۱۸۳ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند و بیش از ۹۷ درصد مبتلایان را شامل می شود.

وی با اعلام اینکه خوشبختانه در بیست و چهار ساعت گذشته هیچ مورد فوتی در اثر کروناویروس نداشته ایم، مجموع جانباختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در فارس را ۳۲۱۹ نفر اعلام کرد.

ایلامی افزود: با توجه به اینکه مواردی مشکوک از ویروس جهش یافته کرونا که به ویروس انگلیسی معروف شده است در یکی از بیمارستان های استان شناسایی و برای تایید به انستیتو پاستور ارسال شده، که در صورت مثبت بودن این تست ها، زنگ خطر و هشداری است برای مواجه با ویروس جدیدی که سرایت پذیری و شدت بیماری بیشتری دارد، بنابراین هم استانی های عزیز پروتکل های بهداشتی را جدی تر رعایت کنند.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *