اخبار 40 29 آذر 14006:42 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

ساخت ۶ سریال جدید رادیویی

ساخت ۶ سریال جدید رادیویی

سریال های جدید رادیویی تا پایان هفته از آنتن شش شبکه پخش می شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، این هفته، سریال های رادیویی «خانه بخت کجاست» ، «چشم روشن ماه» ، «اسارت»، «هزاربرگ» ، «گلی در شوره زار» و «بچه محل» که به تازگی تولیدشان در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو به پایان رسیده از شبکه های رادیویی جوان، فرهنگ، معارف، نمایش، ایران و تهران پخش می شوند و علاوه بر آن در ساعات مختلف به روی آنتن شبکه رادیویی نمایش نیز می روند.

خلاصه داستان و ساعت پخش نمایش های یاد شده به شرح زیر است:

«خانه بخت کجاست» با محوریت اجتماعی درباره زندگی فردی به نام نیما است که زینب آرمند آن را نوشته، ایوب آقاخانی کارگردانی کرده و ژاله محمدعلی تهیه کننده آن است. این نمایش ساعت ۸:۴۵ دقیقه از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت ۲:۰۰ بامداد به روی آنتن رادیو جوان می رود.

«چشم روشن ماه» به نویسندگی هلن بهرامی، کارگردانی ایوب آقاخانی و تهیه کنندگی ژاله محمد علی، داستان کیخسرو پسر سیاوش است که به کین خواهی خون پدرش سرزمین توران را به خاک و خون کشیده است. این نمایش ساعت ۱۰:۰۰ صبح از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت ۳:۰۰ بامداد به روی آنتن رادیو فرهنگ می رود.

نمایش «اسارت» نیز ساعت ۱۷:۳۰ از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت ۱:۴۵ دقیقه بامداد به روی آنتن رادیو معارف می رود. این نمایش به نویسندگی اکبر خوردچشم، کارگردانی امیر زنده دلان و تهیه کنندگی ریحانه یزدان دوست، درباره دو رزمنده مدافع حرم است که برای نبرد با نیروهای تکفیری به سوریه اعزام شدند.

از مجموعه «هزاربرگ» نیز نمایش خانه اربابی به نویسندگی هانیه نجفی، کارگردانی مینو جبارزاده و تهیه کنندگی ژاله محمد علی ساعت ۲۲:۰۰ به روی آنتن رادیو نمایش می رود که داستان زنی باردار در روستایی دور افتاده را روایت می کند.

ساعت ۲۳:۴۵ دقیقه نیز رادیو نمایش سریال رادیویی «گلی در شوره زار»  را به روی آنتن می برد که همزمان از رادیو ایران در ساعت ۲۲:۳۰ پخش می شود. این نمایش به کارگردانی میرطاهر مظلومی، نویسندگی علیرضا غنچی فشکی و تهیه کنندگی مهدی نمینی مقدم درباره بخشی از زندگی خواجه نصیرالدین طوسی است.

در ادامه، نمایش «بچه محل» نیز به نویسندگی زهرا کولیوند، کارگردانی مینوجبارزاده و تهیه کنندگی ژاله محمدعلی پخش می شود. این سریال که درباره داستان های تهران معاصر است ساعت ۱:۰۰ بامداد از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت ۲۲:۳۰ به روی آنتن رادیو تهران می رود.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *