اخبار 41 30 آذر 14004:57 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

اختصاص ۲ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان اعتبار به حوزه فرهنگی و اجتماعی زنجان

اختصاص ۲ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان اعتبار به حوزه فرهنگی و اجتماعی زنجان

ایسنا/زنجان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: امسال ۲ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان اعتبار در دو بخش برنامه‌ای و تملکی به حوزه اجتماعی و فرهنگی اختصاص یافته است.

خدابخش مرادی نافچی ظهر امروز (۲ اسفندماه) در کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت واقع در استانداری زنجان، با بیان اینکه امروز توجه به مسائل اجتماعی، مسئله‌شناسی و مداخله به موقع برای رفع آسیب‌ها به عنوان یک اولویت کاری در جامعه و برنامه دستگاهای فرهنگی و اجتماعی است، اظهار کرد: امروز هنر یک مدیر در حوزه فرهنگی و اجتماعی مسائل و مشکلات حوزه مسئولیت و ماموریت خود را احصاء کرده و مداخله کرده و آسیب‌ها را رفع کند.

وی با بیان اینکه در یک جامعه آسیب دیده نمی‌توانیم به پویایی و بالاندگی برسیم، افزود: هنر در مدیریت این است از امکانات، فرصت‌ها و منابع موجود استفاده کند و بتواند مسائل پیش‌روی جامعه را رفع کند.

این مسئول با اشاره به اینکه رویکرد و حساسیت جامعه امروز به نوع جهش‌یافته کرونا به نام کرونای انگلیسی است، تصریح کرد: کرونا نیز مسائلی برای جامعه به وجود آورده و نقش دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی در این برهه این است که جدا از پیشگیری و حساسیت در جامعه برای رعایت اصول بهداشتی و عادی انگاری نشدن آن، مدیران دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی باید بدانند چه اقداماتی را انجام دهم تا جامعه هدف آنان کمتر آسیب ببیند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با تاکید بر اینکه در همه موضوع‌ها اعم از اقتصادی، اجتماعی و غیره باید کرونا را ببینیم و مسائل موجود را احصاء شود، ادامه داد: امروز کرونا با شکل جدید خود در کمین شهروندان زنجانی است، بنابراین موضوع کرونا باید به عنوان مسئله اصلی و تبعات آن به عنوان موضوع مهم در دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی مداخله شود.

مرادی با اشاره به اختصاص اعتبار کم در سنوات گذشته در حوزه‌های اجتماعی ولی در سال‌های اخیر اعتبارات به دو بخش برنامه‌ای و تملکی در اختیار این حوزه قرار داده می‌شود، اظهار کرد: مجموع اعتبار توزیع شده در استان زنجان تاکنون؛ ۲ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان است، بنابراین با تخصیص اعتبار قرار نیست برنامه‌های عادی و جاری انجام شود بلکه باید برنامه‌ها تقویت شود.

وی با بیان اینکه اعطای اعتبار به معنی تقویت برنامه‌های مداخله‌گر در حوزه آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه است، افزود: امسال پیگیری تحقق سهم اعتبار استان با وزارت‌خانه‌ها است بنابراین مدیران استانی باید خودشان پیگیر سهم استانی باشند.

این مسئول با تاکید بر مستندسازی و نظارت دقیق بر تخصیص اعتبارات و اقدامات انجام شده در استان، خاطرنشان کرد: باید با جذب اعتبارات مورد نیاز کارهای جدیدی انجام شود و در خصوص تملک دارایی‌ها و مناطق حاشیه برنامه داشته باشیم.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *