اخبار 41 30 آذر 14008:05 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

سفیر فلسطین: وعده امام خمینی(ره) در حذف رژیم صهیونیستی محقق خواهد شد

سفیر فلسطین: وعده امام خمینی(ره) در حذف رژیم صهیونیستی محقق خواهد شد

سفیر فلسطین در تهران با بیان اینکه وعده امام در راستای حذف رژیم صهیونیستی محقق خواهد شد، گفت: تقویت روحیه وحدت در جهان اسلام و پیروی از اهداف امام خمینی کلید آزادی فلسطین است.

به گزارش ایسنا، صلاح الزواوی، سفیر فلسطین در تهران طی سخنانی در مراسم سالروز افتتاح سفارت فلسطین تاکید کرد: راه امام خمینی (ره)و انقلاب اسلامی تنها به ملت ایران اختصاص ندارد بلکه برای تمامی کشورهای اسلامی جهان است.

وی ادامه داد: درود خداوند به امام خمینی (ره) که تمامی سازمان ها و مکانیزم های لازم را در حمایت از فلسطین پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بنیان کردند. سلام به روح همه شهدا از جمله احمد یاسین و فتحی شقاقی و ابوعمار (یاسر عرفات)

سفیر فلسطین همچنین گفت: وعده امام در راستای حذف رژیم صهیونیستی محقق خواهد شد. سفارت فلسطین از همان ابتدا با قرارداد بستن با صهیونیست‌ها مخالف بود و علیه توافق اسلو بیانیه ای صادر کرد. این دشمن صهیونیستی هیچ وعده و قراردادی را نمی شناسد و اشغال نیل تا فرات را در برنامه خود دارد. صهیونیست‌ها درپی زدودن وحدت از میان ما مسلمانان هستند و ما بایستی از تجربیاتی که در اندلس آموختیم درس بگیریم.

الزواوی تصریح کرد: یکی از مهم ترین راهبردها برای محقق ساختن حقوق ملت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی راه و طریق گفتگو و مذاکره با کشورهای اسلامی و عربی و ایجاد وحدت است.

پس از جنگی که علیه ایران تحمیل شد چه رخ داد، نتیجه این شد که چند صد هزار شهید برجای ماند اما در ادامه چه رخ داد؟ دوباره ایران و عراق با یکدیگر متحد شدند و دست دوستی دراز کردند و وحدت ایجاد کردند این مسیر بایستی ادامه داشته باشد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *