اخبار 41 30 آذر 14007:24 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

سوریه وجود بند محرمانه در توافق تبادل اسیران با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد

سوریه وجود بند محرمانه در توافق تبادل اسیران با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد

یک منبع رسانه‌ای سوری اخبار منتشر شده توسط برخی از رسانه‌ها درباره وجود یک بند محرمانه در فرآیند مبادله اسرا با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع رسانه‌ای سوری اعلام کرد که اخبار منتشر شده توسط برخی از رسانه‌ها درباره وجود یک بند محرمانه در فرآیند مبادله اسرا که به آزادسازی دو اسیر سوری “محمد حسین” و “طارق العبیدان” و خانم مبارز “نهال المقت” از زندان‌های رژیم صهیونیستی انجامید، صحت ندارد.

وی افزود: هدف از ترویج این اطلاعات ساختگی درباره وجود یک بند محرمانه مربوط به دریافت واکسن کرونا از مقامات رژیم اشغالگر “اسرائیل”؛ توهین به روند آزادی زندانیان سوری از زندان‌های این رژیم، توهین به سوریه و تحریف جنبه ملی و بشردوستانه این روند است.

این منبع ادامه داد: سوریه در برخورد با فرآیند مبادله اسرا که منجر به آزادی سه تن از اسرای دمشق شد، کاملا شفاف و واضح بود.

این منبع افزود: هدف رسانه‌هایی که چنین اطلاعاتی را منتشر می‌کنند، بهبود وجهه رژیم اشغالگر است که علیه ملت فلسطین، سوریه و لبنان مرتکب جنایت می‌شود.

خبرگزاری رسمی سوریه پنجشنبه از آزادی دو شهروند سوری از زندان‌های رژیم صهیونیستی در مقابل آزادی یک شهروند زن اسرائیلی با میانجیگری روسیه خبر داد.

نهال المقت دیگر مبارز سوری، نیز در چارچوب همین روند روز چهارشنبه آزاد شد.

در این رابطه روزنامه عبری زبان هاآرتص مدعی وجود یک بند محرمانه در توافق تبادل اسرا میان رژیم صهیونیستی و دولت سوریه شده است.

هاآرتص در این باره مدعی شد که یکی از بندهای محرمانه توافق تبادل اسرای صهیونیستی و سوری موافقت این رژیم با اعطای هزاران دوز واکسن کرونای روسیه به کشور سوریه بوده است.

شبکه عبری زبان کان نیز در اینباره گزارش داد: هزینه اضافی اعطا شده به سوریه در نشست روز گذشته دولت “اسرائیل” مصوب شده و هیچ بحثی در مورد آزادی دیگر اسرای سوری وجود ندارد و دلیل عدم انتشار این اقدام جلوگیری از افزایش هزینه‌های احتمالی در توافقات آینده بوده است.

در همین راستا، رادیو “مکان” رژیم صهیونیستی  نیز اعلام کرد که مقامات این رژیم در درخواستی رسمی از روسیه خواسته‌اند که در تصمیمشان مبنی بر مخالفت با انتشار جزئیات کامل توافق مذکور به ویژه آنچه در مقابل آزادی زن صهیونیستی به دولت سوریه داده شده است، بازنگری کند.

یک منبع در مسکو در این باره گفت: درخواست “اسرائیل” در دست بررسی است اما تا بدین لحظه هیچ تغییری در موضع روسیه در این باره ایجاد نشده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *