اخبار 7 بهمن 14006:47 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

فرسودگی خطوط انتقال آب دغدغه اصلی است

ایسنا/اردبیل مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: فرسودگی و ترکیدگی مداوم خطوط انتقال آب در سطح استان اردبیل دغدغه جدی و نگرانی اصلی ماست.

علیرضا نعمت سلطانی در جلسه توسعه زیرساخت‌های حوزه آب و فاضلاب در اردبیل اظهار کرد: ما در مناطق شهری و روستایی به دلیل فرسودگی لوله‌ها با هدررفت منابع آب روبه‌رو هستیم که اصلاح فرآیند در این حوزه نیازمند اعتبارات ملی است.

وی تصریح کرد: با همکاری نمایندگان استان در مجلس تلاش بر این است تا در بودجه سال آینده برای اصلاح خطوط لوله آبرسانی در مناطق شهری و روستایی منابع مورد نیاز از ردیف‌های ملی تأمین شود که قطعا با رایزنی‌های ملی سعی بر این است تا مشکلات و دغدغه‌ها تا حد زیادی برطرف شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل گفت:‌ برای تأمین آب روستاییان بهترین راهکار تکمیل مجتمع‌های آبرسانی در سطح استان که با اولویت 5 مجتمع سعی بر این است تا تابستان سال آینده نیازمندی روستاییان تأمین شود.

نعمت سلطانی افزود: از فرصت پیش آمده تا فصل گرما در سال آینده استفاده خواهیم کرد تا نسبت به خرید و تأمین تانکر مورد نیاز آبرسانی سیار اقدامات اساسی را انجام دهیم که در این زمینه نیز از منابع ملی بیشترین بهره را خواهیم گرفت.

وی پایین بودن نرخ آب مصرفی در شهرها و روستاها را یادآور شد و خاطر نشان کرد: آب بهایی که برای مشترکان در قبوض ثبت می‌شود 30 درصد قیمت تمام شده آب است که قطعا در مصرف بهینه و شایسته آب باید هموطنان مراقبت‌های لازم را انجام دهند.

نعمت سلطانی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در مناطق روستایی نیز با یک سوم هزینه آب بها مناطق شهری محاسبه مصرف آب انجام شده و در پایین‌ترین سطح نرخ آب‌ بها از روستاییان دریافت می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل بیان کرد: امیدواریم با گذر از فصل زمستان و کاهش آسیب‌های احتمالی در خطوط لوله انتقال آب ما در بهار و تابستان سال آینده شرایط مطلوب‌تری را در تأمین آب شهرها و روستاهای استان شاهد باشیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *