اخبار 10 آذر 14015:17 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

فرهنگ شهروندی از وظایف شهرداری است

یه گزارش ایلنا،  محمدحسن اسدی در این دیدار با رئیس و مجموعه مدیریتی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با تأکید بر گسترش فرهنگ و اخلاق شهروندی خاطرنشان کرد: باید افق و نقشه راه حوزه فرهنگ شهرداری شیراز معین باشد که برای این نقشه راه، می‌توان از بستر برنامه ۱۴۰۴ شورای شهر استفاده کرد.

برنامه‌ریزی برای راه اندازی موزه شهرداری و شهر جهانی صنایع‌دستی شیراز از دیگر مواردی بود که مدیر ارشد شهری به آن پرداخته و بر نقش‌آفرینی شهرداری کلانشهر شیراز در همه حوزه‌ها به‌ویژه سرمایه‌گذاری ورزشی نیز تأکید کرد.

به اعتقاد اسدی؛ تقویت زیرساخت‌های گردشگری با مشارکت بخش خصوصی و ایحاد درآمد پایدار، توجه به اقشار مختلف به‌ویژه معلولین و اولویت مسجدمحوری با تقویت کارکردهای نو از دیگر مواردی است که باید در حوزه فرهنگی به آن توجه ویژه داشت.

وی شهرداری را یک نهاد درآمد هزینه ذکر و گفت: باید هر دو کارکرد با هم پیش روند.

رضا محمدیان رئیس کمیسیون فرهنگی، گردشگری و سومین حرم اهل‌بیت(ع) شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این جلسه با بیان اینکه بحث فرهنگی زیربنای اقتصاد و سیاست‌گذاری است، گفت: ما اگر فرهنگ شهروندی را درست حاکم کنیم اقتصاد شهر پویاتر می‌شود و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی حاکمیت به شکل بهتری اتفاق می‌افتد.

این مقام سیاستگذار شهری در حوزه فرهنگ تصریح کرد: اگر برای اقداماتی که در راستای فرهنگ‌سازی صورت می‌پذیرد، هزینه‌ای هم انجام می‌شود، سودمند است؛ چرا که در قبال این هزینه انجام شده؛ اخلاق، مرام، معرفت و شعور اجتماعی و شهروندی بدست می‌آید و این خود همان درآمدزایی از هزینه‌های صورت گرفته و درواقع یک سرمایه‌گذاری برای آینده است.

مصطفی مشفقیان معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در ابتدای این دیدار گزارشی از عملکرد، برنامه‌ها و راهبردهای آتی این سازمان را ارائه داد.

انتهای پیام/

منبع:ایلنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *