اخبار 9 مرداد 140210:34 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

متوسط سود ماهانه در فارکس چقدر است

متوسط سود ماهانه در فارکس چقدر است؟ در معاملات فارکس، بازگشت واقع‌گرایانه سرمایه معمولاً در بازه 1 تا 10 درصد (ماهانه) در نظر گرفته می‌شود. با این حال، باید گفت که بسیاری از معامله‌گران به جای کسب سود، پول خود را از دست می‌دهند. توجه داشته باشید که معامله‌کردن در فارکس یک شغل پر از ریسک است.

مقدمه کلی

مقدار درآمدی که معامله‌گران کسب می‌کنند، به عوامل مختلفی وابسته است. اندازه سرمایه معاملاتی و داشتن یک سیستم معاملاتی سودآور، تأثیر زیادی بر سودآوری دارد. علاوه بر این، معامله‌گران باید قادر باشند احساسات خود را کنترل کرده و انضباط کافی داشته باشند تا به برنامه‌های معاملاتی مربوطه پایبند بمانند. موفقیت در معاملات نیازمند کار سخت و تمرکز عالی است.

داستان‌های تخیلی در مورد فارکس معمولاً منبعی از اطلاعات برای اکثر معامله‌گران مبتدی هستند و انتظارات آن‌ها را به شکل بیهوده بالا می‌برند. این داستان‌ها به عنوان مثال‌هایی از آنچه که هر فردی با معامله‌کردن در فارکس می‌تواند به دست آورد، استفاده می‌شوند.

موفق‌ترین معامله‌گران فرصت داشته‌اند تا مقادیر بزرگی از سرمایه خود یا سرمایه دیگران را مدیریت کنند. برای توانایی مدیریت مقادیر بزرگ، باید به صورت پیوسته و با ریسک بسیار کم معامله کنید.

چگونه می‌توان با معامله‌کردن در فارکس بازدهی مناسبی داشت؟

اگر یک معامله‌گر مبتدی هستید، طبیعتاً هر نوع بازگشت سودی که از طریق معامله‌کردن در فارکس کسب کنید، به عنوان یک سود مناسب برایتان در نظر گرفته می‌شود، البته تا زمانی که تراز شما مثبت باشد. بسیاری از معامله‌گران مبتدی پول خود را از دست می‌دهند. بنابراین، اگر می‌پرسید متوسط سود ماهانه در فارکس چقدر است؟ باید بگوییم موارد مختلفی در این زمینه درگیر هستند.

مبتدی‌ها انتظارات غیر واقع‌بینانه‌ای از معامله‌کردن دارند. آنها فکر می‌کنند که می‌توانند پول خود را در یک شبانه‌روز دوبرابر کنند! این امر منجر بدان می‌شود که ریسک‌های بزرگی بپذیرند و حساب‌های خود را خالی کنند. معامله‌گران مبتدی بدون فکر کردن شروع به معامله‌کردن می‌کنند و پس از چندین ماه با واقعیت‌های این بازار روبه‌رو می‌شوند.

بازگشت سرمایه به عوامل مختلفی وابسته است. برای مثال، آیا شما یک استراتژی سودآور دارید یا خیر؟ آیا می‌توانید به درستی آن استراتژی را انجام دهید؟ آیا انضباط کافی دارید؟ بازگشت‌ سرمایه به اندازه سرمایه معاملاتی شما نیز وابسته است. دریافت بازدهی مناسب در حساب هزار دلاری بسیار سخت خواهد بود. به طور کلی، اکثر معامله‌گران حرفه‌ای توصیه می‌کنند حداقل یک حساب معاملاتی با 5000 دلار داشته باشید.

یکی از راهکارهای محبوب برای حفظ درآمد سالیانه در فارکس، داشتن استراتژی مدیریت ریسک عالی و کوشش فراوان برای یافتن فرصت‌های معاملاتی است.

بازگشت سرمایه به شکل مناسب

برای بازگشت سود مناسب از معاملات فارکس باید به جنبه‌های مختلفی توجه کرد. مهم‌ترین امر، داشتن یک استراتژی برنده است. استراتژی شما باید شامل یک برنامه‌ی معاملاتی خوب و یک حافظه خوب برای نکته‌برداری از اشتباهاتتان باشد.

باید بتوانید الگوهای معاملاتی خاصی را پیدا کنید که به شما مزیت‌های مناسبی را بدهند. بعد از توسعه‌ یک سیستم معاملاتی، مدیریت ریسک و انضباط اولویت اصلی می‌شوند. کمبود انضباط در پیروی از استراتژی برنده‌، شما را از سودآوری در این بازار به دور نگه می‌دارد.

معامله‌کردن به صورت سودآور نیازمند ذهنیتی واضح است. ما انسان‌ها الگوریتم‌های معاملاتی نیستیم و نمی‌توانیم همیشه عملکرد خوبی داشته باشیم. مهم است که در زمان بیماری یا خستگی، تصمیمات اساسی نگیرید. تصمیمات معاملاتی باید با استفاده از ذهنیتی قوی و واضح انجام شوند. اما وابستگی افراد به متوسط سود ماهانه در فارکس چقدر است؟

معامله‌گر نباید به سودهای حاصل از معاملات بستگی داشته باشد. وقتی معامله‌گران هزینه‌ها را از درآمد معاملاتی خود پرداخت می‌کنند، در دوره‌های کاهش میزان معاملات، به شدت ضرر می‌بینند. منطقی است که همیشه مخارج اضطراری یا کسب‌وکارهای جانبی داشته باشید. فراموش نکنید که معامله‌کردن مثل یک شغل عادی نیست؛ معامله‌کردن در بازار فارکس مانند اداره‌ی یک کسب‌وکار مربوط به خودتان است. این مورد در معاملات cfd در فارکس نیز صادق خواهد بود.

محاسبه‌ی بازگشت سرمایه

محاسبه‌ی بازگشت سود متوسط برای معامله‌گران فارکس دشوار است، زیرا انواع مختلفی از معامله‌گران وجود دارند. معامله‌گران نهادی، معامله‌گران خرده‌فروش، معامله‌گران روزانه و پوزیشن‌های معاملاتی گوناگونی در فارکس مشغول به کار هستند.

سودآوری در این بازار نیز به عوامل مختلفی وابسته است و بسیاری از معامله‌گران به جای افزایش تراز تجارت خود، دارایی‌هایشان را از دست می‌دهند. به طور کلی، بازگشت ماهیانه از معاملات فارکس می‌تواند تا 10 درصد از سرمایه معاملاتی باشد، با این حال، این اتفاق فقط در صورتی ممکن است که معامله‌گر یک استراتژی معاملاتی خوب و متناسب را به کار بگیرد.

معامله‌کردن ساده نیست و در پایان هر ماه حقوق ثابتی وجود ندارد. ممکن است ماه‌هایی سودآور و ماه‌های زیان‌ده باشد. کلید موفقیت این است که تعداد بیشتری از معاملات برنده یا معاملات با بازده بالاتر (برای پوشش خسارت‌ها) داشته باشید.

نکته حائز اهمیت برای معامله‌گران این است که درباره‌ی سود ماهیانه خود نگاهی واقع‌بینانه‌ای و ایده‌آل داشته باشند. در سرمایه‌گذاری، هر چه ریسک‌ها بیشتر باشد، پتانسیل سودهای بیشتر نیز افزایش می‌یابد. اکثر معامله‌گران حرفه‌ای فقط حاضر به ریسک 1 تا 5 درصد از سرمایه معاملاتی خود در هر معامله هستند. این مورد نیز در پاسخ به پرسش «متوسط سود ماهانه در فارکس چقدر است» اهمیت دارد.

نسبت ریسک به پاداش به طور معمول 1:1 یا بیشتر است. بنابراین، طبیعتاً تا 10 درصد از تراز معاملاتی خود را در هر ماه به دست آورید. با این حال، این عدد پایدار نیست و ممکن است در دوره‌های کاهش میزان معاملات، منفی باشد.

معامله‌گران باید پس‌انداز داشته باشند و به‌طور کامل به درآمد حاصل از معاملات بسنده نکنند. اگر بدهکار هستید و معاملات خوب پیش نمی‌روند، بهتر است از بازار خارج شوید و بعد از به دست آوردن دارایی مناسب دوباره به بازار ورود پیدا کنید.

آیا فارکس ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

در اکثر موارد، خیر. تقریباً 90 درصد از معامله‌گران معمولاً موفق نیستند و هیچ گونه سودی از معاملات فارکس ندارند. با این حال، کسانی که وقت و انرژی خود را صرف یادگیری نحوه کارکرد بازار می‌کنند، تمام جفت‌های ارزی خود را مورد مطالعه قرار می‌دهند و برای مواجهه با روندها آماده می‌شوند، حداقل نوعی از بازگشت را به دست می‌آورند.

اگر معامله‌گر آماده پذیرفتن ریسک‌ها نیست و دوست ندارد به سراغ مباحث پیچیده برود، این بازار برای او مناسب نیست. چنانچه شما نیز در همین دسته از معامله‌گران قرار می‌گیرید، توصیه می‌کنیم به سراغ حوزه‌های دیگر بروید. در غیر این صورت، با بهره‌گیری از آموزش‌های مناسب، به سودهای کلانی دست پیدا خواهید کرد.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *