اخبار 17 مرداد 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

جریمه‌ها بدون ارسال پیامک پلیس نیز اعمال می‌شود

جریمه‌ها بدون ارسال پیامک پلیس نیز اعمال می‌شود

 رئیس پلیس راهور خراسان رضوی با بیان اینکه جریمه‌ها بدون ارسال پیامک پلیس نیز اعمال می‌شود، گفت: به طور میانگین هرشب بین ۴تا ۵ هزار خودرو در شهر مشهد که تردد شبانه غیرمجاز داشته‌اند،جریمه می‌شوند.

سرهنگ حمیدرضا دهنوی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به کاهش محسوس ترددهای شبانه در مشهد، اظهار کرد: میزان تردد شبانه در روزهای اخیر حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است. این موضوع به دلیل کنترل و مدیریت پلیس جهت کاهش تردد شبانه بوده است. با این حال روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ هزار پیامک هشدار مبنی بر تردد غیرضرور شهروندان برای آنان ارسال می‌شود.
رئیس پلیس راهور خراسان رضوی با بیان اینکه پیامک‌ها در کاهش تردد شبانه تاثیرگذار بوده است، خاطرنشان کرد: اعمال قانون و ارسال پیامک هشدار تاثیر خود را گذاشته و تردد شبانه مردم مشهد نسبت به هفته‌های قبل کاهش پیدا کرده است.
دهنوی با اشاره به اینکه تردد در شهر تحت کنترل ماست، بیان کرد: در سطح شهر مشهد بیش از ۵۷۰ دوربین نصب و همه آنان فعال هستند. در برخی از مواقع ارسال پیامک انجام نمی‌شود، اما مردم بعدا متوجه می‌شوند که تردد در سابقه آنان ثبت شده است. عدم ارسال پیامک دلیل بر عدم اعمال قانون نیست. مردم باید رعایت کنند و تردد غیرضرور با خودرو شخصی را در ساعت‌های مشخص نداشته باشند.
وی با بیان اینکه علاوه بر ارسال پیامک اعمال قانون خودروهای مختلف نیز انجام می‌شود، عنوان کرد: به‌ طور میانگین هرشب بین  ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ خودرو در شهر مشهد تردد شبانه غیرمجاز داشته‌اند که جریمه شده‌اند. میزان جریمه‌ها بستگی به میزان ترددها در شهر دارد و اگر ترددها افزایش پیدا کند، آمار جریمه‌ها افزایش پیدا می‌کند.
رئیس پلیس راهور خراسان رضوی ادامه داد: اعمال قانون منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد به صورت هوشمند به‌طور جدی در دستور کار ماست. دوربین‌های ما در سطح شهر تمامی نقاط کور را پوشش می‌دهند. جریمه منع تردد شبانه ۲۱۰ هزارتومان است. هدف از اعمال قانون دورهم جمع نشدن شهروندان،عدم برگزاری مهمانی، دورهمی و تجمعات است و از مردم درخواست داریم قانون را رعایت کنند.
وی در خصوص افشانه کردن اسپری تافت بر روی پلاک ماشین، تاکید کرد: اینکه گفته می‌شود با اسپری کردن بر روی پلاک ماشین دوربین‌های سطح شهر نمی‌توانند تخلف آن‌ها را ثبت کنند، مورد تایید نیست و دوربین‌ها در سطح شهر تخلف را ثبت می‌کنند. کاربران سطح شهر را مشاهده و ثبت می‌کنند.
منبع: ايسنا
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *