اخبار 17 مرداد 14009:55 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

درصد روزانه واکسیناسیون در ماکو ۲۹.۸ درصد است

درصد روزانه واکسیناسیون در ماکو ۲۹.۸ درصد است

  رئیس شبکه بهداشت و درمان ماکو گفت: بیش از ۶۱ درصد افراد بالای ۶۰ سال در ماکو واکسینه شده اند.

دکتر رحیم صمدی امروز ۱۷ مرداد ماه در جمع خبرنگاران که به مناسبت روز خبرنگار در سالن اجتماعات فرمانداری ترتیب یافت، بااشاره به اینکه بیش از ۶۱ درصد افراد بالای ۶۰ سال در ماکو واکسینه شده اند، افزود: باید ۷۰ درصد جمعیت واکسینه بشوند تا ایمنی در جامعه بوجود بیاید.
وی همچنین درصد روزانه تزریق واکسن در ماکو را ۲۹.۸ درصد اعلام و افزود: بالای ۸۰ درصد فرهنگیان واکسینه شدند.
به گفته وی بنا به پیش بینی های صورت گرفته وضعیت شهرستان رو به قرمز پرخطر خواهد بود و از امروز مراجعه کنندگان با تست مثبت کرونا به نوع جهش یافته دلتا مبتلا هستند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان ماکو با تاکید بر اینکه کروناویروس جهش یافته دلتا با قدرت سرایت و دربرگیری بیشتر به تمامی سنین نفوذ می کند، اظهار کرد: امروز دو مورد مثبت کرونا دلتا در ماکو به ثبت رسید.
به گفته وی تجمعات پیش رو به شدت خواهد توانست این بیماری را افزایش دهد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان ماکو با اشاره به اینکه واکسن بعد از دوز دوم اثر بخشی دارد، افزود: هدف واکسیناسیون کنترل مرگ و میر است.
به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه باتداوم این وضعیت هفته بعد وضعیت ماکو ازنظر شیوع کرونا بسیار ناراحت کننده خواهد بود، اظهار کرد: کمبود دارو به دلیل کم کاری شرکت های توزیع دارویی است و  در حد امکان دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت این کمبود را برای بیمار جبران خواهد کرد.
به گفته دکتر صمدی، در یک هفته اخیر تعداد بستری ها با جهشی مضاعف بسیار افزایش یافته است و مراکز تست گیری نیز به شدت شلوغ است که به طبع هرچقدر مبتلا ها بیشتر بشود میزان فوتی ها نیز افزایش می یابد.
منبع: ايسنا
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *