استان ها 17 مرداد 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

۱۸۰ هزار گیلانی واکسن کرونا دریافت کردند/ تداوم تزریق دوز دوم تا هفته آینده

۱۸۰ هزار گیلانی واکسن کرونا دریافت کردند/ تداوم تزریق دوز دوم تا هفته آینده

معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه تا پایان هفته تزریق دوز دوم واکسن کرونا برای سالمندان به پایان می رسد، یادآور شد: از هفته آینده تزریق دوز دوم واکسن کرونا برای بیماران خاص را ادامه می دهیم.

دکتر آبتین حیدزاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز واکسیناسیون دوز دوم بیماری کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: خوشبختانه تعداد مناسبی واکسن کرونا تحویل استان شده و واکسیناسیون سالمندان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون افرادی که باید دوز دوم را دریافت می کردند و دچار عقب افتادگی شده بودند در حال انجام است، افزود: واکسیناسیون طبق برنامه انجام می شود تا بتوانیم این عقب افتادگی را به حداقل برسانیم لذا خودمان از افراد دعوت می کنیم که برای واکسن مراجعه کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از افراد خواست خودشان به مراکز تزریق واکسن مراجعه نکنند و گفت: از طریق ارسال حدود ۲۰۰۰ پیامک در شهرستان رشت و از طریق تماس تلفنی در سایر شهرستان ها به افراد اطلاع رسانی می کنیم.

حیدرزاده، با بیان اینکه تا پایان هفته تزریق دوز دوم واکسن کرونا برای سالمندان به پایان می رسد، یادآور شد: از هفته آینده تزریق دوز دوم واکسن کرونا برای بیماران خاص را ادامه می دهیم.

وی از تزریق واکسن به ۱۸۰ هزار گیلانی خبر داد و خاطرنشان کرد: آمار خوبی است و گیلان می تواند جزو استان های برتر در تزریق واکسن به گروه های هدف باشد.

معاون علوم پزشکی گیلان، همچنین از تلاش برای حفظ روند نزولی بیماران کرونایی استان خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۲۰۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان بستری هستند.

وی با بیان اینکه ۴۰ بیمار کرونایی در وضعیت وخیم قرار دارند، اضافه کرد: در شبانه روز گذشته نیز ۵۵ بیمار جدید کرونایی را بستری کردیم که نشان دهنده لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی است.

منبع:ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *