اخبار 18 مرداد 14001:59 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

ثبت ۳۰۴۶ واقعه ازدواج در خراسان شمالی

ثبت ۳۰۴۶ واقعه ازدواج در خراسان شمالی

 مدیر کل ثبت احوال خراسان شمالی از ثبت سه هزار و ۴۶ واقعه ازدواج در چهار ماهه نخست سال جاری در استان خبر داد.

علی زاهدی‌نیا در گفت و گو با ایسنا با اشاره به ثبت سه هزار و ۴۶ واقعه ازدواج در سال جاری در استان، بیان کرد: خراسان شمالی در سال ۱۳۹۶ در جایگاه نخست ثبت ازدواج در کشور قرار گرفت.
وی افزود: در چهار ماهه نخست سال جاری نیز تعداد سه هزار و ۴۶ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است و این در حالی است تعداد واقعه ازدواج صورت گرفته در مدت مشابه سال گذشته سه هزار و ۱۱۹ بوده است.
زاهدی نیا گفت: از سه هزار و ۴۶ واقعه ازدواج در سال جاری، دو هزار و ۲۹۳ واقعه شهری بوده و ۷۵۳ واقعه نیز روستایی است.
مدیرکل ثبت احوال استان در ادامه افزود: تعداد ازدواج های ثبت شده بر حسب گروه های سنی پنج ساله زوجه در زمان ازدواج در گروه های سنی ۱۹ تا ۱۵. ۲۴تا۲۰، ۲۹تا۲۵ به ترتیب هزار و ۴۱، ۶۶۷ و ۳۹۴ واقعه و بر حسب گروه‌های سنی پنج ساله زوج در زمان ازدواج نیز در گروه های سنی ۲۴-۲۰، ۲۹-۲۵ و ۳۴-۳۰ به ترتیب هزار و ۹۶ ، ۹۰۷ و ۴۵۷ واقعه می‌باشد.
وی ادامه داد: بنابراین بیشترین فراوانی ازدواج در بین گروه‌های سنی زنان در گروه سنی ۹ ساله و در بین گروه‌های سنی مردان به گروه سنی ۲۴تا ۲۰ ساله اختصاص می‌یابد.
زاهدی نیا در پایان گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری، میانگین سن برای مردان در اولین ازدواج در کشور و استان به ترتیب ۲۸ و ۲۶ و برای زنان ۲۳ و ۲۱ است که مطابق گزارش استخراج شده در چهار ماه نخست سال جاری میانگین سن ازدواج ثبت شده بار اول بر حسب سن زوج و زوجه در استان دو سال پایین تر از میانگین کشوری است.
منبع: ايسنا
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *