اخبار 18 مرداد 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

پارک‌های فناوری کشور را از چاه‌های نفت بی نیاز می‌کند

پارک‌های فناوری کشور را از چاه‌های نفت بی نیاز می‌کند

  مدیرعامل شرکت پرستیژلند ایران با تاکید براینکه امروز پارک های فناوری می تواند کشور را از چاه های نفت بی نیاز کند، از راه اندازی اولین پارک فناوری بخش خصوصی در شهرک علمی و تحقیقاتی تحقیقاتی اصفهان با دریافت مجوزهای لازم خبر داد.

مسعود صرامی در مراسم تجلیل از خبرنگاران که امروز (دوشنبه-۱۸ مردادماه) در سیتی سنتر اصفهان برگزار شد، با قدردانی از تلاش های خبرنگاران، اظهار کرد: اگر شما خبرنگاران نبودید ما باید راه طولانی تری طی می کردیم، اما شما خبرنگاران با فکر و باور درست، واقعیات را انعکاس دادید و به خاطر هیجان خبری، حق را ناحق و ناحق را حق نکردید. از شما سپاسگزارم و بخشی از فکر امروزم مرهون خدمات خبرنگاران است.

وی اظهار امیدواری کرد که خبرنگاران اصفهان اخلاق حرفه ای خود را به همه کسانی که در این مسیر حرکت می کنند انتقال دهند و گفت: امروز باید نگاه های خود را تغییر دهیم و حتی در زمان پخش سرود ملی، تصاویری که خلق کردیم و خوشحالی مردم از امکاناتی که برایشان فراهم شده را به نمایش بگذاریم تا سرود ملی ما نمادی باشد از آنچه در عصر حاضر و در دوران انقلاب اسلامی به وجود آمده است.

مدیرعامل شرکت پرستیژلند ایران به اقداماتی که توسط این هلدینگ رقم خورده است اشاره و خاطرنشان کرد: روزانه ۲ میلیون لیتر آب تصفیه شده از آب خاکستری تولید می کنیم و آب مصرفی فضای سبز و تهویه و سرویس های بهداشتی از همین محل تامین می شود، درحالی که اگر هزار نفر مثل ما این کار را در شهر انجام می دادند، ۷۲۰ میلیون متر مکعب آب تولید می کردند؛ معادل آبی که برای جاری بودن زاینده رود نیاز است، بنابراین اگر درایت داشتیم می توانستیم زاینده رود را پر آب ببینیم و این میراث را برای فرزندانمان حفظ کنیم.

وی همچنین به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در شهرک سلامت اشاره و تاکید کرد: معتقدم دولت در حوزه درمان موفق نخواهد شد مگر اینکه بخش خصوصی را در کنار خود قرار دهد، در واقع دولت بدون کمک بخش خصوصی و بخش خصوصی بدون کمک دولت موفق نخواهند شد. ما در نقاط محروم شهر اصفهان غربالگری مردم را شروع کرده ایم تا از بیماری هایی مثل سرطان پیشگیری کنیم و برای دستیابی به اهدافی که در حوزه سلامت و پیشگیری از بیماری ها تعریف کرده ایم نیاز به همراهی دولت داریم اما تاکنون این همراهی اتفاق نیفتاده است.

صرامی با بیان اینکه مجموعه سیتی سنتر کوچک ترین اثری است که برای این شهر گذاشته ایم، اعلام کرد: هتلی در کنار شهرک سلامت ساخته ایم که تا پایان سال به بهره برداری می رسد و تبدیل به مکانی برای استقرار بیمار و همراهانشان در طول دوره درمان می شود.

مدیرعامل شرکت پرستیژلند ایران با تاکید براینکه امروز پارک های فناوری می تواند کشور را از چاه های نفت بی نیاز کند، تصریح کرد: ما به شرکت های دانش بنیان کمک می کنیم تا اتفاقات بزرگی رقم بزنند.

وی با اشاره به راه اندازی اولین پارک فناوری بخش خصوصی در شهرک علمی و تحقیقاتی تحقیقاتی اصفهان با دریافت مجوزهای لازم، گفت: با فعالیت این پارک فناوری، اصفهان سرآمد شهرهای دیگر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت پرستیژلند ایران خاطرنشان کرد: من سهم خودم را برای این شهر انجام داده و می دهم اما اگر مسئولان کشور نتوانند از این اقدامات الگوبرداری کنند مدیون آیندگان خواهند شد.

وی خطاب به خبرنگاران گفت: خداوند قلم به شما داده که مردم را بیدار کنید تا حق مدنی که دارند را طلب کنند. راه نجات کشور نه نفت و نه آمریکاست، چراکه اگر آمریکا می توانست کاری کند به افغانستان کمک می کرد.

مدیرعامل شرکت پرستیژلند ایران با تاکید براینکه ما درون خودمان باید با خودمان سازگار باشیم، گفت: ما می توانیم دولتمردان را بیدار کنیم که دست به دست بخش خصوصی بدهند و اتفاقات بزرگی رقم بزنند. این شرکت ۲۴ کارخانه تولیدی دارد، بدون اینکه یک ریال بدهی به دولت داشته باشد و هیچ وقت ارز دولتی و وام بانکی نگرفته، اما آنچه انجام شده تازه شروع کار ما بوده که در واقع هرآنچه یک شهر برای تکامل می خواهد را شروع کرده ایم.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *