اخبار 19 مرداد 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

سرایت‌پذیری بالای کرونای دلتا را جدی بگیریم

سرایت‌پذیری بالای کرونای دلتا را جدی بگیریم

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز شیوع کرونا دلتا را یک تهدید جدی خواند که لزوم رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی را در جامعه جدی تر می‌سازد و به دلیل قدرت بالای سرایت پذیری، لازم است استفاده از ماسک و حفظ فاصله از دیگران را در اولویت قرار دهیم.

مهرزاد لطفی سه‌شنبه ۱۹ مرداد در سیصد و هشتادمین نشست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ضمن تسلیت آغاز محرم الحرام و ایام سوگواری شهادت سیدالشهداء گفت: آمارها نشان می‌دهد روند شیوع کرونا دلتا و موارد ابتلا به این بیماری در استان همچنان افزایشی است و آمار مراجعه بیماران و افراد دارای علائم و مشکوک ابتلا به کووید۱۹ به مراکز ۱۶ ساعته نیز افزایش قابل توجهی داشته است.

او با بیان اینکه متاسفانه طولانی شدن دوران همه گیری کووید۱۹ موجب کاهش توجه عمومی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه شده است، از عموم مردم استان خواست تا به ویژه در سوگواری‌های ویژه محرم، با دقت نظر نسبت به سلامت خود و دیگر سوگواران حسینی، از گسترش چرخه‌های انتقال این ویروس خطرناک پیشگیری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نتیجه تلخ هرگونه ساده انگاری در برابر کرونا را پیامدهای تلخ برای خانواده‌ها دانست که به ویژه در هفته‌های اخیر، موجب داغدار شدن خانواده‌های بسیاری شده است.

لطفی با بیان اینکه هر روز با آمارهای نگران کننده تری در زمینه کرونا مواجه هستیم، اظهار کرد: در کنار تمام تلاش‌هایی که برای گسترش اجرای واکسیناسیون در سطح کشور در حال انجام است، در شرایط کنونی «خودمراقبتی» و افزایش توجه یکایک ما نسبت به رعایت بهداشت شخصی در این همه گیری، می‌تواند به عنوان یک سپر دفاعی مطمئن، در کاهش چرخه‌های انتقال این بیماری در سطح جامعه موثر باشد.

توسعه بخش‌های OPAT، تلاشی برای مدیریت بهتر بحران کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن تاکید بر حفظ مشارکت و همکاری بیش از پیش مردم در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا پایان اجرای واکسیناسیون عمومی اظهار کرد: در کنار تلاش‌های انجام گرفته برای افزایش تخت‌های بستری بیماران کووید۱۹ در استان و گسترش فعالیت مراکز ۱۶ ساعته، توسعه بخش‌های OPAT نیز از جمله اقداماتی بوده که در مدیریت بهتر این بحران طی هفته‌های اخیر نقش موثری داشته است.

لطفی ارائه خدمات با کیفیت به بیماران را وظیفه شرعی و قانونی تمام اعضای مجموعه سلامت استان برشمرد و افزود: در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز برای تحقق این رسالت، به صورت شبانه روزی تلاش می‌شود و طی بیش از ۱۸ ماه گذشته، تیم‌های بهداشت، درمان و پشتیبانی با تمام توان، در کنار مردم بوده‌اند.

رئیس علوم پزشکی شیراز همچنین از عوامل اجرایی برنامه واکسیناسیون کرونا به ویژه نیروهای حراست و حفاظت فیزیکی به واسطه تلاش مضاعف و تاثیر گذار در برقراری نظم و آرامش در مراکز واکسیناسیون، قدردانی کرد.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *