اخبار 19 مرداد 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

پرداخت 70 هزار مورد کمک معیشت به نیازمندان استان کردستان

پرداخت 70 هزار مورد کمک معیشت به نیازمندان استان کردستان

 مدیر کل کمیته امداد استان کردستان از پرداخت 70 هزار مورد کمک معیشت و به مبلغ 22 میلیارد تومان به نیازمندان از محل زکات جمع آوری شده خبر داد.

سیدعلی موسوی جم امروز (19مرداد) در نخستین جلسه شورای زکات استان که در محل دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان برگزار شد، اظهار کرد: یک هزار و 138 روستا در استان پرداخت کننده زکات هستند.

وی افزود: از اول سال جاری تاکنون 26 میلیارد تومان زکات در سطح شهر و روستاهای استان جمع آوری شده است.

دکتر موسوی جم تصریح کرد: کمیته امداد در مبلغ زکات جمع آوری شده هیچ گونه دخل و تصرفی ندارد و زکات جمع آوری شده با همکاری خیران و معتمدین همان محل جمع آوری شده برای رفع مشکلات و نیازهای همان مناطق هزینه شده است.

وی ادامه داد: 18 میلیارد و 500 میلیون تومان این مبلغ مربوط به زکات فطریه، دو میلیارد و 500 میلیون تومان کفارات، سه میلیارد و 500 میلیون تومان زکات مال التجاره و یک میلیارد و 500 میلیون تومان زکات غلات بوده است.

به گفته مدیرکل کمیته امداد کردستان، 89 درصد از کل زکات جمع‌آوری شده در حوزه فقرا هزینه شده است.

موسوی‌جم از پرداخت یکصد مورد کمک هزینه درمانی، 196 مورد کمک هزینه تحصیلی، کمک به خرید، ساخت و تعمیر 9 واحد مسکن نیازمندان از محل زکات در استان خبر داد و گفت: بیشترین میزان پرداختی از محل زکات امسال 22 میلیارد تومان در حوزه پرداخت کمک هزینه معیشت به 70 هزار نیازمند بوده است.

به گفت وی 11 درصد از کل زکات جمع‌آوری شده در سالج جاری در زمینه اجرای پروژه های عام المنفعه هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد کردستان تعهد امسال استان در حوزه زکات را جمع‌آوری 57 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در سه ماهه امسال با تلاش بخش‌های مختلف 45 درصد از این تعهدات عملیاتی شده است.

وی افزود: نقش رسانه‌ها در فرهنگ سازی زکات بسیار مهم است که امیدواریم رسانه ملی و سایر رسانه‌ها در این راستا توجه جدی داشته باشند.

موسوی جم از ائمه جمعه و جماعات به عنوان دیگر ظرفیت مهم در زمینه فرهنگ سازی زکات در جامعه نام برد و عنوان کرد: پرداختن به موضوع زکات و اهمیت آن از منظر اسلام و دین در نمازهای جمعه و جماعات نقش مهمی در نهادیه شدن فرهنگ زکات در جامعه خواهد داشت.

منبع: ايسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *