اخبار 21 مرداد 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

اعتماد به جهاددانشگاهی به پیشرفت وتوسعه کشور کمک خواهد کرد

اعتماد به جهاددانشگاهی به پیشرفت وتوسعه کشور کمک خواهد کرد

 رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان گفت: اعتماد به نیروهای جهادی درجهاددانشگاهی به پیشرفت وتوسعه درفعالیت‌های علمی کشورکمک خواهد کرد.

دکتر سرگزی در گفت وگو با ایسنا افزود: جهاددانشگاهی ازجمله رویش‌هایی‌ست که پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوجود آمد.

وی بااشاره به پیشرفت‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی این نهاد از ابتدا تا کنون، وجود نیروهای جهادی و ایجاد و نهادینه شدن تفکر جهادی دربین نیروهای جهاددانشگاهی را زمینه ساز این پیشرفت‌هادانست.

وی بابیان اینکه در بخش فرهنگی استفاده از دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا علاوه بر شناساندن فعالیت‌های علمی و پژوهشی و فعالیت‌های قرآنی درجهاددانشگاهی بسیار توانسته به شناساندن این نهاد کمک نماید، افزود: در بحث تولید و پوشش اخبار هم این دوخبرگزاری فارغ از هرگونه جانب‌داری و وابستگی جناحی توانسته‌اند دربین رسانه‌ها از جایگاه خوبی برخوردار باشند.

نماینده مردم سیستان در خانه ملت به پیشرفت‌های ایجاد شده در بحث سلول‌های بنیادی در پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی اشاره کرد و افزود: بحث سلول‌های بنیادی از جمله افتخارات این مجموعه علمی و پژوهشی‌ست که باعث افتخار ایران و ایرانی‌ست.

سرگزی ادامه داد: براساس ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جهاد دانشگاهی درکشور امکان انتقال این دانش و تخصص به استان وجود دارد و ما نیز حمایت‌های لازم را از پروژه‌ها و طرح‌های جهاددانشگاهی انجام خواهیم داد.

وی در ادامه بر اتمام پروژه مجتمع تحقیقاتی و فرآوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی زابل تاکید کرد و افزود: راه‌اندازی این پروژه در منطقه سیستان می‌تواند گامی رو به جلو محسوب گردد.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *