اخبار 21 مرداد 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

۷۴۰ نفر مثبت کرونایی طی امروز/ چیزی بعنوان سرماخوردگی وجود ندارد

۷۴۰ نفر مثبت کرونایی طی امروز/ چیزی بعنوان سرماخوردگی وجود ندارد

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۷۶۹ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در طی ۲۴ ساعت گذشته یک هم استانی جان خود را از دست داد.

پرویز یزدانپناه افزود: هم اکنون ۶۱۵ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۱۹۶ نفر مبتلای قطعی و ۲۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.حداکثر تعداد بیمار در موج قبلی حدود ٥٧٠ بیمار بود که امروز رکورد حداکثر تعداد بیمار بستری در استان شکسته شد. پیش بینی می شود که طی روزهای آینده ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های استان توسط بیماران کرونایی تکمیل شود.
وی اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۵۴ هزار ۷۸۵ مورد گزارش شده است.
وی اضافه کرد: از ۱۳۴۵ جواب نمونه pcr دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود ٤٠ درصد موارد مثبت بودند و به ترتیب در گچساران، کهگیلویه، بویراحمد، بهمئی و دنا  بیشترین موارد مثبت را داشتند. همچنین از ۷۱۲ نمونه تست سریع در استان انجام شد که ۲۷ درصد موارد مثبت بودند و عمدتا در بویراحمد، بهمئی و کهگیلویه بودند. امروز در استان حدود ٧٤٠ مورد مثبت وجود داشت که در طی روزهای آینده تعداد زیادی از این بیماران نیاز به بستری در بیمارستان خواهند  داشت.
یزدان‌پناه اظهار کرد: در طی ۱۹ ماه گذشته برای اولین بار شمار بیماران بستری در بیمارستان های معین کرونا از مرز ۶۰۰ نفر عبور کرده که این نشان کرده سرعت سرایت زیاد کرونای دلتا می باشد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، وی بیان کرد: در حال حاضر چیزی تحت عنوان سرماخوردگی وجود ندارد و افرادی که حتی علائم خفیف مثل آبریزش بینی دارند به مراکز ۱۶ ساعته در سطح استان مراجعه کنند تا تست تشخیصی انجام شده و تحت قرنطینه خانگی و درمان قرار گیرند و افراد در تماس با این افراد نیز توسط مراقبان بهداشتی رهگیری شده و در دوره کمون تحت مراقبت قرار بگیرند تا چرخه ویروس هر چه سریعتر مهار شود.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *