اخبار 28 مرداد 1400 - 3 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

جامعه پزشکی گذشت و فداکاری امام حسین(ع) را به نمایش گذاشتند

جامعه پزشکی گذشت و فداکاری امام حسین(ع) را به نمایش گذاشتند

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به جلوه‌های گذشت و فداکاری در واقعه عاشورا گفت: جامعه پزشکی و کادر درمان در شرایط کنونی تجلی گذشت و فداکاری امام حسین(ع) را به نمایش گذاشتند.

حجت ‌الاسلام احمد مروی در مراسم آئین خطبه‌خوانی شب عاشورا که در حرم مطهر رضوی با حضور تعداد محدودی از خدام این بارگاه برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش اظهار کرد: قدردان جامعه پزشکی و پرستاری هستیم.

وی افزود: یکی از جلوه‌های عاشورا فداکاری و گذشت اباعبدالله(ع) بود که برای ما درس است. امام حسین(ع) اسوه و الگوی ماست و ما این درس را در این شرایط در رفتار پزشکان، پرستاران، جامعه پزشکی و پرستاری به خوبی مشاهده می‌کنیم.

مروی عنوان کرد: از این مکان مقدس و در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) خدمت تمام جامعه پزشکی و پرستاری و تمام افرادی که در بهداشت کشور به بیماران عزیز، خصوصا بیمارانی که گرفتار این ویروس شدند، عرض سلام دارم و در برابر این گذشت و بردباری سر تعظیم و تکریم فرود می‌آورم.

تولیت آستان قدس رضوی خطاب به کادر درمان و جامعه پزشکی ابراز کرد: شما تجلی گذشت و فداکاری اباعبدالله الحسین(ع) هستید. شما با فداکاری، تلاش و کوشش با دستان هنرمند و توانایتان و با دانش و خدمت خود به فضل و اذن الهی بسیاری را از مرگ نجات می‌دهید و به اذن و فضل الله نمی‌گذارید گرد یتیمی بر چهره کودکان بنشیند. شما به جمعیت زیادی از بیماران جان دوباره و سلامتی می‌بخشید.

مروی با اشاره به روایتی از زندگی امام حسین(ع) در خصوص کمک به یک فرد نیازمند ادامه داد: هیچ کس ناامید از محضر امام حسین(ع) باز نمی‌گشت. اباعبدالله الحسین(ع) مظهر کرامت و تجلی فضیلت  الهی بود.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: برای این روح بلند چقدر دشوار و تحمل‌ناپذیر است که دست نیاز به سویش بلند شود و نتواند پاسخ دهد. این زمانی برای حضرت دشوار بود که با وجود طلب آب از سوی فرزندان و اهل حرم ایشان نمی‌توانستند کاری انجام دهند.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *